Technologie
Ciekawostki

Innowacyjne rozwiązania PALFINGER dla infrastruktury kolejowej

redakcja dzwignice.info
13.01.2023
0
Innowacyjne rozwiązanie PALFINGER dla infrastruktur kolejowej

W ramach jednej z największych inwestycji we flotę serwisową Austriackie Koleje Federalne (ÖBB) kupują w pierwszej racie 56 nowych pojazdów od firmy Plasser & Theurer. PALFINGER, specjalista w zakresie żurawi i rozwiązań dźwigowych, wyposaża 51 z nich, aby zagwarantować bezpieczeństwo i niezawodność na torze.

Austria jest krajem numer 1 pod względem podróży koleją w Unii Europejskiej. Aby utrzymać opłacalność i wydajność wszystkich linii kolejowych, ÖBB-Infrastruktur aktualizuje swoją flotę pojazdów serwisowych. Zakupiono 50 nowoczesnych, 4-osiowych, wysokowydajnych elektrycznych platform z podestami roboczymi  i żurawiami z innowacyjnym napędem elektryczno-hybrydowym. Zlecenie na budowę pojazdów zostało przyznane w ogólnoeuropejskim przetargu firmie Plasser & Theurer, liderowi rynku budownictwa szynowego. Aby odpowiednio wyposażyć nową flotę, Plasser & Theurer polega na swoim zaufanym partnerze PALFINGER, który oferuje innowacyjne i pionierskie rozwiązania dźwigowe i podnoszące.

 

Indywidualne rozwiązania PALFINGER dla niestandardowych operacji

Nowe pojazdy serwisowe będą wykorzystywane do konserwacji i napraw linii napowietrznych, usuwania usterek technicznych i szkód po wichurach oraz do prowadzenia prac konserwacyjnych w tunelach – czyli do zadań, w których priorytetem jest szybka, wydajna i bezpieczna praca. Inwestycja we flotę tych pojazdów obejmie ponad 100 innowacyjnych systemów kolejowych firmy PALFINGER.

Innowacyjne rozwiązanie PALFINGER dla infrastruktur kolejowej

Firma ÖBB wybrała kompletne rozwiązanie składające się z naszych sprawdzonych platform wjazdowych PA 240 i PA 1002, które są specjalnie zaprojektowane do prac kolejowych, oraz pozycjonera PFD 99, który dostosowaliśmy do innowacyjnych wymagań firmy ÖBB. W związku z coraz bardziej wymagającymi zastosowaniami opracowaliśmy również nowy żuraw kolejowy o większym udźwigu, szerszym wysięgu i obrotowym koszu: PKR 370, wyjaśnia Florian Renner, regionalny kierownik sprzedaży w PALFINGER RAILWAY.

Systemy ramion podnośników koszowych PKR 370 i PA 240 są również wyposażone w belkę ochronną. Gwarantuje to bezpieczeństwo podczas parkowania i wysiadania z pozycji transportowej względem linii napowietrznej. Kolejną „szytą na miarę” innowacją są kosze platformowe podnośników, które można opuszczać na dach pojazdu podczas przejazdów transferowych. Skraca to czas konfiguracji i umożliwia szybszą gotowość do pracy. PALFINGER po raz kolejny udowadnia, jak produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów mogą ułatwić wykonywanie codziennych, rutynowych czynności.


Palfinger

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także