Ciekawostki

Jungheinrich wspiera zalesianie w Brazylii

redakcja dzwignice.info
27.10.2021
0
Jungheinrich Brazylia

Jungheinrich w Brazylii rozwija zieloną intralogistykę. Z okazji 20-lecia firma prowadzi specjalną kampanię, mająca na celu redukcję CO2 poprzez ponowne zalesianie oraz promocję elektrycznych wózków widłowych.  Za każdy elektryczny wózek widłowy, który zastępuje wózek napędzany olejem napędowym lub LPG, firma sadzi 20 drzew w Lesie Atlantyckim. W ten sposób Jungheinrich przyczynia się zarówno do redukcji emisji gazów cieplarnianych w intralogistyce, jak i ponownego zalesiania w Brazylii.

Jungheinrich od 20 lat prowadzi w Brazylii spółkę handlową. Firma świętuje swoją rocznicę specjalną kampanią. Pod hasłem Środowisko wygrywa dwa razy, firma Jungheinrich promuje stosowanie elektrycznych wózków widłowych. Na każdy sprzedany lub wypożyczony EFG, który zastępuje wózek z silnikiem Diesla lub LPG w magazynie, w Lesie Atlantyckim na wschodnim wybrzeżu Brazylii, sadzi się 20 drzew. Kampania obejmuje wszystkie wózki z silnikiem spalinowym, które zostaną zastąpione elektrycznym wózkiem z przeciwwagą Jungheinrich z serii EFG 1, 2, 3, 4 i 5.

Tłem kampanii jest wciąż bardzo wysoki udział wózków widłowych z silnikiem Diesla i LPG na rynku brazylijskim. Podczas gdy w Europie udział wózków z silnikiem spalinowym wynosi obecnie tylko 18 proc., w Brazylii wciąż liczba ta oscyluje w granicach 50 proc.

Wysoki udział silników spalinowych na rynku brazylijskim pokazuje, jak wielki jest potencjał naszej kampanii. Mamy okazję dokonać prawdziwych zmian, a tym samym wnieść rzeczywisty wkład w ochronę środowiska, wyjaśnia Vigold Georg, wiceprezes Jungheinrich Latin America.

Swoją kampanią Jungheinrich chce wspierać swoich klientów w Brazylii na drodze do ekologicznej intralogistyki i pokazać, że elektryczne wózki widłowe są lepszym wyborem pod względem wydajności i zrównoważonego rozwoju.

Zgodnie z mottem „środowisko wygrywa dwa razy”, firmy w Brazylii mogą zobowiązać się do ochrony środowiska na dwa sposoby: po pierwsze, mogą znacznie zmniejszyć emisję CO2 poprzez przejście z silnika spalinowego na elektryczny wózek widłowy. Na przykład elektryczny wózek widłowy zasilany akumulatorem litowo-jonowym emituje średnio do 52% mniej CO2 niż wózek napędzany silnikiem Diesla. Po drugie, każde zasadzone drzewo pochłania CO2, a tym samym przeciwdziała zmianom klimatu, mówi Vigold Georg.

Sadzonki są rodzimymi gatunkami pochodzącymi od lokalnych hodowców. Sadzenie odbywa się we współpracy z Copaiba Environmental Association, brazylijską organizacją ekologiczną specjalizującą się w ponownym zalesianiu Lasu Atlantyckiego. Według WWF jest to jeden z najbogatszych w gatunki, a także najbardziej zagrożonych lasów tropikalnych na ziemi.

Różne zakłady Jungheinrich na całym świecie są zaangażowane w ochronę środowiska i realizują lokalne projekty. Zgodnie ze strategią firmy 2025+ i celem tworzenia trwałej wartości, pracownicy Jungheinrich na całym świecie przedstawiają własne sugestie. Duża liczba indywidualnych kampanii wyraźnie pokazuje, jak poważnie każdy z 18 000 pracowników Jungheinrich podchodzi do kwestii zrównoważonego rozwoju. Na przykład w 2020 r. w Bombaju posadzono ponad tysiąc drzew i ponad 45 rodzimych gatunków drzew.


Jungheinrich

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także