Największe projekty

Konecranes dostarczy mobilny żuraw portowy do nowego terminalu w Trieście

redkacja dzwignice.info
16.07.2020
0
Żuraw portowy Konecranes Gottwald Model 5

W drugim kwartale 2020 r. Piattaforma Logistica Trieste S.r.L. (PLT) zamówił ekologiczny żuraw portowy Konecranes Gottwald do nowego terminalu w porcie w Trieście w północno-wschodnich Włoszech. Po dostawie we wrześniu i uruchomieniu w październiku żuraw będzie obsługiwał kontenery, ładunki ogólne i ciężkie.

PLT to partnerstwo utworzone przez lokalne firmy w celu budowy i działania w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) z Trieste Port Authority - nowym terminalem morskim w porcie w Trieście, na północnym krańcu Morza Adriatyckiego. Port od stuleci jest kluczowym regionalnym węzłem transportowym, ale w ostatnich dziesięcioleciach odnotował znaczny wzrost intermodalnego ruchu żeglugowego, ponieważ stanowi bramę do rosnącego handlu z Europą Środkową i Wschodnią. Nowy terminal potrzebuje elastycznego żurawia obsługującego wszystkie typów statków towarowych, a PLT uważa, że Konecranes dokładnie spełnia ich wymagania.

Nasze firmy partnerskie mają bardzo dobre doświadczenie z mobilnymi żurawiami portowymi Konecranes Gottwald w swoich innych terminalach, mówi Matteo Parisi, członek zarządu Francesco Parisi S.p.A., głównego akcjonariusza PLT. Znana niezawodność i elastyczność Konecranes wraz z ich zaawansowaną, zieloną technologią sprawiają, że jest to właściwy wybór dla nowego terminalu, takiego jak nasz w Trieście.

Nowy żuraw będzie mobilnym żurawiem portowym Konecranes Gottwald Model 5 w wariancie G HMK 5506. Zamówienie obejmuje dwa podwójne speradery, o udźwigu 60 ton dla kontenerów, co stanowi dobry przykład dużej wszechstronności żurawia. Jego promień roboczy do 51 metrów daje zasięg wymagany dla statków do klasy post-Panamax, a maksymalny udźwig 125 ton pozwala na obsługę zarówno ładunków drobnicowych, jak i ciężkich. W razie potrzeby żuraw może również podnosić materiały sypkie za pomocą chwytaka silnikowego.

Inteligentne funkcje żurawia, w tym asystent wysokości podnoszenia i funkcja opuszczania w stosunku do terenu ułatwiają i zwiększają bezpieczeństwo operatora. Żurawie będą miały wbudowaną gotowość do zewnętrznego źródła zasilania, więc przejście na tryb elektryczny będzie łatwe, jeśli pozwalają na to zasoby. Raportowanie internetowe i zdalny pulpit dostarczają odpowiednich danych maszynowych, aby zwiększyć wydajność i łatwość serwisowania. W ramach pakietu lokalni technicy serwisowi i operatorzy zostaną przeszkoleni przez Konecranes w niestandardowy sposób.

Takie zamówienie pokazuje siłę naszych relacji z klientami i naszych żurawi, mówi Gino Gherri, Regionalny Kierownik Sprzedaży w Konecranes Port Solutions. Nasze wszechstronne mobilne żurawie portowe Konecranes Gottwald doskonale nadają się do rozpoczęcia działalności w nowych terminalach, takich jak ten.


Konecranes
Konecranes Gottwald
Konecranes Gottwald Model 5
żuraw portowy
port w Trieście

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także