Technologie

Konecranes modernizuje cztery suwnice dla reaktorów polarnych

redakcja dzwignice.info
16.12.2021
0
Suwnica Konecranes dla reaktora polarnego

Firma Konecranes została wybrana do realizacji wartego 58,6 miliona dolarów projektu modernizacji dużego zakładu energetycznego w Stanach Zjednoczonych. W zakładzie pracują po dwie duże suwnice obsługujące reaktory w dwóch różnych obiektach, które wymagają modernizacji ze względu na rozbudowę zakładu.

Klient chce zwiększyć udźwig i zmodernizować sterowanie do napędów o zmiennej częstotliwości, aby zapewnić płynniejszy ruch i lepsze sterowanie ładunkiem. Wymienione zostaną także kabiny operatora na kabiny ze sterowaniem joystickiem, co zapewni lepszą ergonomię pracy.

Nie jest to pierwszy projekt realizowany przez Konecranes w tym zakładzie. W 2002 r. firma Konecranes z powodzeniem zmodernizowała już dwie suwnice, zwiększając ich udźwig ze 125 do 140 ton. Miało to miejsce w momencie, kiedy przedsiębiorstwo zakupiło cięższe zapasowe głowice reaktorów dla swoich dwóch jednostek. Firma Konecranes wykonała szeroko zakrojone prace przy suwnicach reaktorów polarnych wewnątrz obudowy bezpieczeństwa, korzystając z opatentowanej platformy roboczej.

Całkowity czas realizacji projektu szacowany jest na siedem lat. W tym czasie Konecranes zastąpi wszystkie cztery wózki suwnic kompletnymi ośmiokołowymi wózkami o nominalnym udźwigu 150 ton oraz 180 ton do okazjonalnych zastosowań. Firma będzie korzystać z opatentowanego instalatora wózków, który został z powodzeniem użyty ponad 22 razy w ciągu ostatnich 15 lat. Doświadczony zespół montażystów będzie czerpał z wiedzy zdobytej dzięki temu, że jako jedyna firma z powodzeniem wymieniła suwnice w działającej elektrowni jądrowej.


suwnica Konecranes
suwnica polana Konecranes

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także