Produkty

Manitowoc dostarczy żurawie terenowe Grove dla armii USA

redakcja dzwignice.info
30.10.2019
0
Żuraw terenowy Grove GMK4060HC

Manitowoc Cranes otrzymał kontrakt o wartości 28,2 mln USD na dostawę żurawi terenowych Grove dla armii USA. Żurawie GMK4060HC (skrót HC oznacza ciężkie żurawie) zostały zaprojektowane specjalnie do celów wojskowych i mają unikalne cechy, dzięki czemu nadają się do pracy na różnych terenach. Oczekuje się, że umowa zostanie zrealizowana w 2020 r.

Czteroosiowe żurawie o udźwigu 60 t, wyposażone w wysięgnik MEGAFORM, zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach armii amerykańskiej, w tym zdolności do przejazdu przez wodę o głębokości do 48 cali i do pracy w trudnych warunkach. Żurawie zostaną również pomalowane powłokami odpornymi na działanie środków chemicznych (CARC), dzięki czemu będą mogło zostać poddane surowym atakom nuklearnym i chemicznym, co oznacza, że farba nie ulegnie zniszczeniu w takich warunkach jak typowa farba. Na wniosek wojska żurawie wyposażone zostaną w opancerzone kabiny. Ponadto żurawie są wyposażone w specjalne oświetlenie wojskowe, które umożliwia pracę w zaciemnionych warunkach oświetleniowych podczas korzystania z technologii noktowizyjnych.

To wielki zaszczyt móc oferować żurawie dla armii amerykańskiej, powiedział Darryl Mellott, dyrektor marketingu rządowego w Manitowoc. Nasz pierwszy kontrakt został podpisany w 2015 roku i cieszymy się, że nasze żurawie dobrze sobie radzą i służą potrzebom wojskowym. Zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy zgodnie ze specyfikacjami armii GMK4060HC, który doskonale nadaje się do operacji mostowych i wsparcia na całym świecie.

Funkcje tych żurawi umożliwią armii amerykańskiej radzenie sobie z działaniami w najbardziej ekstremalnych miejscach, nawet pracując w warunkach wysokiego ciśnienia w strefach wojennych. Żurawie zostaną zastosowane między innymi do budowy barier, ustalania obszarów działania, budowy mostów i holowania pojazdów. Kolejną korzyścią dla wojska jest to, że żurawie są wystarczająco lekkie, aby mogły być transportowane samolotami C5 i C17, a także pociągami i drogami.

To bardzo uniwersalne żurawie, które umożliwią armii wykonywanie operacji podnoszenia niezbędnych w szerokiej gamie zastosowań, powiedział Mellott. Te wytrzymałe, trwałe żurawie odzwierciedlają znaczenie„ Silnej armii ”i jesteśmy dumni z tego, że możemy wspierać nasze wojsko, bez względu na miejsce bitwy.

 


żurawie dla wojska
Żuraw terenowy
Żuraw terenowy Grove
wysięgnik MEGAFORM,
GMK4060HC

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także