Największe projekty
Technologie

Największe żurawie Liebherr z wysięgnikiem wychylnym po raz pierwszy z klatkowaniem wewnętrznym

redakcja dzwignce.info
10.06.2022
0
Żurawie z Liebherr 710 HC-L  budują 48-piętrowy biurowiec Central Boulevard Towers w Singapurze

Dwa nowe żurawie z wysięgnikiem wychylnym Liebherr biorą udział w budowie 48-piętrowego biurowca Central Boulevard Towers w centrum Singapuru. Wewnętrzne systemy klatkowania od wielu lat odnoszą sukcesy w budowie wieżowców. To, co sprawia, że ​​projekt w Singapurze jest wyjątkowy to fakt, że dwa największe żurawie z wysięgnikiem wychylnym wykorzystują system wieżowy 24 HC 1000 do wspinania się wewnątrz konstrukcji budynku.

Lokalne przepisy i układ terenu stanowiły duże wyzwanie dla deweloperów projektu wieżowca w Singapurze. Rozwiązanie przyniosły dwa nowe żurawie z wysięgnikiem wychylnym Liebherr 710 HC-L 32/64 Litronic, które mogą wspinać się wewnątrz budynku za pomocą systemu wieżowego 24 HC 1000. To pierwszy raz, kiedy system klatkowania wewnętrznego został użyty w światowym projekcie. Użycie go wymaga mniej wysiłku i skraca przestoje żurawia.

Żurawie rozpoczęły pracę w listopadzie 2020 roku. Wtedy dźwigi należące do floty firmy Kim Soon Lee były montowane jako wolnostojące na wysokości wieży około 40 metrów. Central Boulevard Towers powstają tuż obok zabytkowego budynku Lau Pa Sat, znanego również jako Telok Ayer Market. Jedna z dwóch nowych wież będzie miała ok. 3 241 metrów wysokości. W tej części projektu wykorzystywane są dwa żurawie Liebherr 710 HC-L o długościach wysięgnika 40 i 45 metrów.

 

Mniej etapów klatkowania, mniej przestojów

Dźwigi osiągną maksymalną wysokość wieży, wynoszącą 245 metrów, w zaledwie dziesięciu etapach. Umożliwia to wysoka na 57 metrów wieża.

Liczba etapów, kiedy dźwig musi się wspinać, wpływa na długość przestoju dla klientów, mówi kierownik projektu Liebherr Tower Cranes, Eric Konijn, podkreślając zalety tego rozwiązania. Byliśmy w stanie zaoferować naszemu klientowi rozwiązanie z dziesięcioma etapami klatkowania, co pozwala zaoszczędzić cenny czas, a co za tym idzie i pieniądze.

Jeden etap wspinaczki trwa około dwóch godzin, więc  przestój żurawia jest bardzo krótki. Ponadto wzmocnienia wymaga znacznie mniej kondygnacji, co również ma pozytywny wpływ na efektywność kosztową.

Ze względu na ilość odciągów, które są wymagane przez prawo, i wynikające z tego znacznie większe koszty, zaangażowanie żurawi całkowicie wspinających się na zewnątrz budynku nie było realną alternatywą . Ponadto na miejscu nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby korzystać z zewnętrznych żurawi klatkujących

Żurawie z wysięgnikiem wychylnym Liebherr 710 HC-L  budują 48-piętrowy biurowiec Central Boulevard Towers w Singapurze

 

Operacje podnoszenia do 30 ton

Żuraw Liebherr 710 HC-L został wybrany ze względu na ciasne warunki panujące na miejscu oraz wymagania projektu dotyczące dużych obciążeń i zdolności przeładunkowych. Model 710 HC-L ma maksymalny udźwig 64 ton i jest największym żurawiem z wysięgnikiem wychylnym, jaki oferuje firma Liebherr. Z łatwością podnosi i precyzyjnie ustawia prefabrykowane elementy betonowe o wadze do 30 ton, które są potrzebne do budowy drapacza chmur.

Po ukończeniu 48-kondygnacyjny wieżowiec pomieści powierzchnię biurową i handlową. Projekt Central Boulevard Towers obejmuje również drugą wieżę, która ma 16 pięter. Jedną z atrakcji będzie miejski park podniebny z terenami zielonymi. Niewielkie wnęki mają być wkomponowane w zieleń jako miejsca spotkań, a w parku znajdzie się również bieżnia do biegania dla pracowników.

Dwa żurawie z wysięgnikiem wychylnym będą pracować na tym terenie, który graniczy z drogami o dużym natężeniu ruchu, jeszcze przez kilka miesięcy. Kiedy osiągną maksymalną wysokość, będą górować nad okolicznymi wieżowcami.


Liebherr 710 HC-L 32/64 Litronic

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także