Technologie
Ciekawostki

Ocean Cleanup we współpracy z Konecranes oczyszcza oceany

redakcja dzwignice.info
04.01.2021
0
Interceptor 004

Ocean Cleanup to holenderska organizacja non-profit, która opracowuje zaawansowane technologie mające na celu oczyszczenia oceanów z plastiku. Organizacja ogłosiła partnerstwo z Konecranes w zakresie projektowania, produkcji i serwisowania Interceptora. Jest to specjalne urządzenie służące do przechwytywania plastiku z rzek przed wejściem do oceanu. Ocean Cleanup zamierza stawić czoła 1000 najbardziej zanieczyszczającym rzekom świata.

 

Konieczność oczyszczania oceanów z plastiku

Wdrożenie na dużą skalę elementów przechwytujących jest konieczne, aby szybko rozwiązać pilny problem zanieczyszczenia oceanów tworzywami sztucznymi.

Ocean Cleanup współpracuje z Konecranes ze względu na ich doświadczenie i globalny zasięg. Tworząc podwaliny pod globalną skalę, Interceptory 005 i 006 są obecnie produkowane jednocześnie w zakładzie MHE-Demag firmy Konecranes w Klang w Malezji i mają zostać ukończone w maju 2021 r. W przyszłości Konecranes zajmie się produkcją, instalacją i konserwacją Interceptorów.

Lokalni partnerzy będą nadzorować operacje, a Ocean Cleanup będzie działać jako dostawca technologii i najlepszych praktyk, a także będzie kierować rozwojem biznesowym dla przyszłych projektów Interceptora.

Założyciel i dyrektor generalny Ocean Cleanup, Boyan Slat zwrócił uwagę na to nowe partnerstwo, mówiąc: Cieszę się, że rozpoczyna się seryjna produkcja Interceptora. Jest to dla nas konieczny krok, aby poradzić sobie z globalnym przepływem zanieczyszczeń plastikiem do oceanów. Konecranes dobrze nadaje się do tego zadania. Jestem wdzięczny za ich zaangażowanie w oczyszczanie oceanów.

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Ocean Cleanup i wykorzystać nasze globalne możliwości inżynieryjne, produkcyjne i usługowe do oczyszczania rzek i oceanów naszego świata, powiedział prezes i dyrektor generalny Konecranes Rob Smith. To partnerstwo podkreśla nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój i zrównoważoną przyszłość.

Doświadczenie Konecranes sprawdzi się podczas instalacji Interceptorów

Firma Konecranes jest znana z najlepszej technologii i usług w zakresie transportu materiałów i produktów do podnoszenia. Doświadczenie w zakresie inżynierii i projektowania, wraz z globalną siecią serwisową, umożliwi montaż i instalację Interceptorów (urzadzeń przechwytujacych) na całym świecie. Konecranes może serwisować i konserwować Interceptory przez cały okres ich użytkowania.

Interceptor firmy Ocean Cleaunp został zaprezentowany pod koniec 2019 roku Obecnie trzy urządzenia rozmieszczone w Klang (Malezja), Dżakarcie (Indonezja) i Santo Domingo (Republika Dominikany). Czwarty zostanie uruchomiony w Wietnamie na początku 2021 r.

Interceptor 004

W ciągu ostatniego półtora roku organizacja Ocean Cleanup zebrała doświadczenia z systemów pilotażowych. Zrozumienie i dalszy rozwój technologii zapewni wydajną produkcję masową.

Te ulepszenia obejmują zmiany w przenośniku, wahadłowcu, śmietnikach i barce. We współpracy z MHE-Demag zmiany te zostały uwzględnione w projekcie trzeciej generacji, który jest planem dla interceptorów produkowanych w 2020 i 2021 roku.

O Ocean Cleanup

Ocean Cleanup opracowuje zaawansowane technologie, aby oczyścić oceany z plastiku. Organizacja dąży do osiągnięcia tego celu na dwa sposoby. Pierwszy polega na powstrzymaniu dopływu rzek, drugi – na oczyszczeniu tego, co już nagromadziło się w oceanie. W drugim przypadku Ocean Cleanup opracowuje wielkoskalowe systemy wydajnego zagęszczania plastiku w celu okresowego usuwania. Ten plastik zostanie następnie wykorzystany do stworzenia trwałych produktów i sfinansowania dalszego sprzątania.

W 2019 roku organizacja wprowadziła drugą połowę do swojego rozwiązania — Interceptor ™ - służący do wydobywania plastiku z rzek, zanim dotrą do oceanu.

Założona w 2013 roku przez Boyana Slata, Ocean Cleanup zatrudnia obecnie około 95 inżynierów i badaczy. Siedziba fundacji znajduje się w Rotterdamie w Holandii.


Konecranes
Inceptor 005
Ocean Cleanup
oczyszczanie oceanów z plastiku

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także