Technologie

Palfinger – cicha jak szept logistyka w branży napojów

redakcja dzwignice.info
17.11.2022
0
wózek widłowy PALFINGER F3 151 podwieszany do pojazdu z Silent Pack

Tradycyjne bawarskie piwo warzone przez Hofbräuhaus Traunstein jest ładowane na samochód dostawczy z taką samą starannością i fachowością, z jaką jest produkowane. Dzięki najnowszej technologii, podwieszany wózek widłowy F3 151 z Silent Pack firmy PALFINGER umożliwia bezpieczną, cichą i przyjazną dla użytkownika dostawę kluczowego bawarskiego produktu.

Od ponad 400 lat Hofbräuhaus Traunstein warzy piwo zgodnie z niemieckim prawem czystości, aby zaspokoić pragnienie swoich klientów. Nasze piwo jest podstawą tutaj w Bawarii, a naszym kluczowym zadaniem jest ugasić naszym piwem jak najwięcej spragnionych bawarskich gardeł, wyjaśnia Maximilian Sailer, mistrz piwowarstwa i właściciel Hofbräuhaus Traunstein.

Aby sprostać temu zadaniu, bawarska firma rodzinna polega na dostawach innej autentycznej firmy rodzinnej oddalonej o zaledwie kilka kilometrów: PALFINGER.

 

Cichy i łatwy w obsłudze wózek widłowy

Istnieje duże zapotrzebowanie na piwo warzone w najlepszej bawarskiej jakości, dlatego

Dostawa towaru do ogródków piwnych i na targi z napojami musi szybka, niezawodna i możliwie cicha. W tej roli doskonale sprawdza się podwieszany do pojazdu wózek widłowy PALFINGER F3 151 wyposażony w tzw. pakiet ciszy (Silent Pack). Precyzyjny napęd, dostosowany do wymagań logistyki napojów i żywności, pozwala przewozić wrażliwe towary, takie jak szklane butelki. Płynny układ napędowy zapewnia precyzyjne manewrowanie nawet w ciasnych przestrzeniach, np. między paletami z napojami.

Zaletami dla mnie jako kierowcy jest to, że wózek widłowy jest łatwy w obsłudze i cichy. Jest gotowy do pracy po około 30 sekundach, i jestem w stanie obsłużyć jedną paletę na minutę, mówi Paul Sutru, dostawca HB Traunstein, opisując codzienna pracę wózkiem widłowym F3 151. Wózek jest łatwy w prowadzeniu. Mogę dosięgnąć wszystkiego i mam dobry widok dookoła.

Nawet w momentach krytycznych pod względem hałasu, na przykład we wczesnych godzinach porannych, wózek F3 151 umożliwia cichą pracę. Dzieje się tak, ponieważ opcjonalny zintegrowany pakiet ciszy redukuje hałas o 8 decybeli. To o 13 decybeli mniej niż ustawowy limit.

 

Lekki wśród wózków widłowych montowanych na ciężarówkach

Dzięki niskiej masie własnej (od 1340 kilogramów bez wideł), F3 151 jest najlżejszym montowanym na ciężarówce wózkiem widłowym w swojej klasie. Jednocześnie ma imponujący stosunek masy do udźwigu – może unieść ładunek o masie 1,5 tony. Oznacza to, że ​​nawet w pełni załadowana skrzynkami z napojami paleta jest łatwa w obsłudze.

rsz_1wózek_widłowy_palfinger_f3_151_podwieszany_do_pojazdu_z_silent_pack_2.jpg

Zaletami tego pojazdu jest to, że kierowcy mogą samodzielnie rozładować towar i odebrać puste opakowania. Są samowystarczalne, ponieważ nie są uzależnione od innych wózków widłowych w miejscu dostawy i mogą przenosić wszystko wokół siebie. Dzięki temu operatorzy mogą szybko obsłużyć każdą dostawę, wyjaśnia Hubert Strobl, kierownik ds. logistyki w HB Traunstein i dodaje z uśmiechem: Najważniejsze w tym wszystkim jest oczywiście to, aby ludzie dostali piwo, aby ugasić pragnienie.


Palfinger
Silent Pack
podwieszany wózek widłowy

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także