Największe projekty

Podnośnik koszowy Genie w projekcie konserwacji wieży wodnej

redakcja dzwignice.info
01.04.2021
0
Podnośnik koszowy Genie ZX-135/7 podczas remontu wieży wodnej

Podnośnik Genie ZX -135/70 wziął udział w spektakularnym projekcie konserwacyjnym. Operacja dotyczyła prac na „kapeluszu” wieży wodnej w Novagli di Montichiari (Brescia, Włochy) na wysokości 40 metrów.

Wykonawca, Perico Renato S.r.L. Costruzioni Edili, starannie zaplanował operację w najdrobniejszych szczegółach. Na miejscu pracował podnośnik koszowy z wysięgnikiem przegubowym Genie ZX-135/70 obsługiwany przez pięciu operatorów. Wieża wodna, która przez jakiś czas była nieczynna, wymagała konserwacji. Poddawane przez lata zmiennym warunkom atmosferycznym betonowe płyty na dachu mogły oderwać się i upaść na ziemię lub spowodować osuwanie się gruzu. Należało temu zapobiec.

 

Dlaczego podnośnik koszowy Genie ZX-135/70?

W ramach oceny ryzyka przeprowadzono wiele inspekcji i przeglądów. Analizie poddano wykonane z drona nagrania wideo i zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Renato Poloni, dyrektor operacyjny Perico Renato Costruzioni Edili Srl, zdecydował się na wykorzystanie do tej operacji podnośnika przegubowego Genie ZX-135/70. Wysokość robocza wynosząca 43,15 metra, maksymalny wysięg w poziomie - 18,03 metra, prędkość podnoszenia z ziemi do maksymalnej wysokości tylko 96 sekund, wieżyczka z ciągłym obrotem 360 °, napęd na cztery koła – te cechy okazały się najbardziej pożądane.

Dostęp do pokrywy zbiornika był szczególnie trudny. Jednak przy udźwigu 272 kilogramów, maksymalnej wysokości podnoszenia i opuszczania wynoszącej 23,01 metra, pionowym obrocie wysięgnika o 110 ° i zakresie od 3, 66 do 6,10 metra z wysięgnikiem Jib-Extend podnośnik ZX-135/70 okazał się idealnym rozwiązaniem umożliwiającym operatorom bezpieczne i wydajne wykonywanie niezbędnych prac.

 

5 operatorów na 40 metrach wysokości

Musieliśmy zacząć od zaprojektowania zarówno sposobu mocowania pokrywy, jak i we współpracy z technikami Elevo, ustawienia platformy, zwracając szczególną uwagę na wszystkie aspekty bezpieczeństwa, takie jak dostęp do miejsca pracy, podwieszone linie energetyczne, sąsiednie przeszkody geometryczne, nośność gruntu, instalacje podziemne itp., komentuje inspektor Renato Poloni. Następnie przystąpiliśmy do projektowania, produkcji i montażu siatki zabezpieczającej w połączeniu z siatką chroniąca przed odłamkami o średnicy 15 metrów i wadze ponad 60 kilogramów. Została rozłożona, podciągnięta do krawędzi pokrywy, a następnie zintegrowana z szeroką na metr taśmą obszytą specjalnym sznurem na całym obwodzie.

Aby zyskać pewność, że można użyć Genie ZX-135/70 najpierw oceniono: wagę, powierzchnię postojową, schemat roboczy, aby dotrzeć do każdego punktu konstrukcji, stabilność i trwałość terenu.

Podnośnik koszowy Genie ZX-135/70

Zbudowano dwa stanowiska z żelbetu - ważące około 20 ton na łącznej powierzchni 128 metrów kwadratowych, aby umożliwić maszynie dotarcie do wszystkich punktów zbiornika. Podnośnik Genie ZX-135/70 okazał się idealnym rozwiązaniem dla interwencji o takim charakterze i złożoności.

Przez dwa dni pięciu operatorów (jeden w koszu i czterech na szczycie konstrukcji) pracowało na wysokości 40 metrów. W grupie tej byli profesjonaliści pracujący z linami, którzy zapewniali wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dla firmy z Bergamo specjalizującej się w budownictwie cywilnym i przemysłowym był to szczególny projekt. Konserwacja została przeprowadzona sprawnie i szybko.


podnośnik koszowy
Genie ZX-135/70

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także