Największe projekty

Potężny żuraw Sarens SGC-250 wykona ponad 700 operacji podnoszenia

redakcja dzwignice.info
12.02.2020
0
Potężny żuraw SGC-250 podczas pracy w elektrowni jądrowej Hinkley Point C

Największy na świecie żuraw, Sarens SGC-250, zakończył swoją pierwszą potężną operację podnoszenia w elektrowni jądrowej Hinkley Point C w Wielkiej Brytanii.

Jest to pierwsza z serii ponad 700 operacji, które żuraw Sarens SGC-250 wykona na miejscu w ciągu najbliższych czterech lat, w imieniu klienta Bylor i właściciela projektu EDF / NNB. Wśród przenoszonych ładunków znajda się prefabrykowane elementy betonowe, odcinki rur, stalowe pierścienie i wyposażenie maszyn o wadze od 10 do 1.600 ton. SGC-250 podniesie również pięć głównych części stalowej obudowy i kopuły każdej jednostki reaktora.

Maksymalny moment obciążenia żurawia SGC-250 wynosi 250 000TM, umożliwiając podnoszenie ładunków o masie 5000 ton. Nawet przy większym promieniu (100 metrów) gigant może podnosić ładunki ważące 2000 ton.

SGC-250 został specjalnie zaprojektowany wewnątrz firmy, zgodnie z harmonogramem podnoszenia klientów. Będzie działać w trzech różnych lokalizacjach na miejscu budowy, przemieszczając się na szynach pomiędzy nimi.

Elastyczność i mobilność to kluczowe cechy SGC-250. Wyposażony został w dwa zestawy kół zaprojektowane zarówno do obrotu o 360°, jak i do przemieszczania się między pozycjami podnoszenia. Zdolność w pełni zmontowanego SGC-250 do przemieszczania się z jednej pozycji podnoszenia do drugiej sprawia, że jest to jeden z najbardziej unikalnych żurawi w globalnym przemyśle dźwignicowym.

Żuraw SGC-250 dotarł do Hinkley Point transportem morskim i drogowym. Połowa komponentów urządzenia dotarła do portu w Avonmouth statkiem, a pozostałe - drogą. Około 400 ciężarówek przetransportowało moduły SGC-250 na miejsce, gdzie w ciągu 10 tygodniu załoga pracowała nad montażem ogromnego żurawia.

Poniższy film to animacja 3D pokazująca pracę największego żurawia na świecie Sarens SGC-250 podczas realizacji projektu Hinkley Point C w Wielkiej Brytanii.

 

 

Przeczytaj również: Sarens zaprezentował największy żuraw na świecie SGC-250


Żuraw gąsienicowy
Sarens
Żuraw Sarens
Sarens SGC-250
projekt Hinkley Point C
elektrownia jądrowa
elektrownia Hinkley Point C

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także