Ciekawostki

Pracownicy Jungheinrich przekazują 31 000 euro na pomoc w walce z koronawirusem

editor
28.05.2020
0
Akcja pomocowa w Kongo

Ziarnko do ziarnka, aż zbierze się miarka. Mając na uwadze znane przysłowie każdego roku pracownicy Jungheinrich przekazują część swojej miesięcznej pensji (końcówki po przecinku) na rzecz niemieckiej organizacji medycznej action medeor e. V. Tegoroczna darowizna - w wysokości około 31 000 EUR – przeznaczona jest na pomoc Tanzanii i Kongo w walce z pandemią koronawirusa.

Od 2012 r. pracownicy Jungheinrich dobrowolnie biorą udział w kampanii pod hasłem Podaruj swoje centy. Biorą w niej udział pracownicy Jungheinrich z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. W ten sposób do tej pory przekazano łącznie ponad 200 000 euro do action medeor e. V. Pieniądze są przeznaczane na konkretne projekty, które wymagają dodatkowego wsparcia w danym momencie. Jungheinrich wspiera organizację action medeor, zwaną także „światową apteką ratunkową”, od wielu lat w szerokim zakresie projektów pomocowych poprzez darowizny pieniężne i rzeczowe, a także w zakresie wiedzy technicznej. W ten sposób możliwe było wyposażenie każdego magazynu farmaceutycznego w Tanzanii i Malawi w niezbędne materiały oraz rozbudowa magazynów w centrali w Tönisvorst w Niemczech.

Walka z Covid-19 w Kongo

Dzięki tegorocznej darowiznie firma wspiera działania action medeor e. V. z partnerem Christian Social Service Commission (CSSC) w Tanzanii, która jest połączona z 57 szpitalami. Każdy otrzymuje koncentratory tlenu do leczenia średnio chorych pacjentów z Covid-19, którzy potrzebują dodatkowego tlenu. Dostarczane są również urządzenia ochronne, takie jak środki dezynfekujące, maski, okulary ochronne i fartuchy.

action medeor współpracuje również z organizacją Association des Femmes pour la Promotion et le Développement Endogène asbl (AFPDE) w zakresie poprawy zdrowia, warunków sanitarnych i zaopatrzenia w wodę pitną dla uchodźców z Burundi i lokalnej ludności we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. W tym celu podjęto szeroko zakrojone działania, w tym dostarczanie leków, materiałów eksploatacyjnych i środków medycznych dla stacji zdrowia na obszarze objętym projektem. Projekt został również rozszerzony o środki ochrony przed koronawirusem.


Jungheinrich
koronawirus
COVID-19

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także