Ciekawostki

thyssenkrupp otrzymuje nagrodę Elevator World 2020 za windy w kształcie słońca w Hiszpanii

editor
30.01.2020
0
winda thyssenkrupp w kształcie słońca

Projekt thyssenkrupp Elevator dla hotelu Riosol na wyspie Gran Canaria został nagrodzony przez renomowany międzynarodowy magazyn Elevator World i zajął pierwsze miejsce w kategorii windy pochylone. Każdego roku magazyn przyznaje nagrodę Projekt roku różnym konstrukcjom z całego świata.

Realizacja polegała na zaprojektowaniu, wykonaniu, dostawie, instalacji i uruchomieniu dwóch pochyłych wind w hotelu Riosol w Moganie, mieście na wyspie Gran Canaria. Nowe windy poprawiają dostępność obiektu, umożliwiając klientom dotarcie do różnych poziomów hotelu.

winda thyssenkrupp Elevator w kształcie słońca

Obie windy, każda o udźwigu 1500 kilogramów (20 osób), są całkowicie panoramiczne, wyposażone w zakrzywioną osłonę z żółtego szkła, która pozwala pasażerom cieszyć się widokiem na miasto, plażę i port. Szczególna cecha tych wind polega na ostrym nachyleniu (42 stopni) i braku konwencjonalnego szybu. Ponadto, biorąc pod uwagę bliskość morza i związaną z tym ekspozycję na zasolone środowisko, wymagany był wyjątkowy proces produkcji, aby spełnić standardy projektu.

Dla Ramóna López-Neiry, architekta i projektanta projektu, czynnikiem decydującym była konstrukcja windy: Hotel Riosol położony jest na górze, prawie 200 metrów nad poziomem morza, na dużej ilości zestalonej lawy. Właśnie to było wyjątkowe miejsce, które zainspirowało zaprojektowanie dwóch pochyłych wind w kształcie jaskrawych słońc, aby dostosować się do zbocza góry. Obie kabiny zostały starannie zaprojektowane, z wykorzystaniem ekranów ze stali nierdzewnej, zakrzywionego żółtego szkła i zakrzywionych systemów oświetleniowych, które filtrują widoki z wewnątrz kabin, tworząc spektakularny kolaż świateł i kolorów.

winda thyssenkrupp Elevator w kształcie słońca

Darío Vicario, dyrektor naczelny thyssenkrupp Elevator w Hiszpanii powiedział: To dla nas zaszczyt otrzymać wyróżnienie w jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych magazynów branżowych. Nagrodą tę wzmacniamy nasze zaangażowanie w oferowanie dziś rozwiązania jutra w zakresie mobilności, we wszystkie nasze wysiłki na rzecz jakości i bezpieczeństwa naszych usług.

winda thyssenkrupp Elevator w kształcie słońca

thyssenkrupp we wcześniejszych latach otrzymał już nagrody prestiżowego magazynu, takie jak uzyskana w 2019 r. w kategorii chodników ruchomych za projekt dostępności w mieście Santander oraz dwie nagrody uzyskane w 2018 r. w Bilbao i Melilli odpowiednio w kategorii schodów i chodników ruchomych.


Dźwigi
Windy
Windy thyssenkrupp elevator
thyssenkrupp
thyssenkrupp Elevator
windy w kształcie słońca
Elevator World 2020
nagroda dla thyssenkrupp

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także