Technologie

Winda Terex T-Lift poprawia bezpieczeństwo operatorów żurawi wieżowych

redakcja dzwignice.info
26.04.2022
0
Winda dla żurawi wieżowych Terex T-Lift

Wprowadzona przez Terex w połowie ub.r. winda T-Lift dla żurawi wieżowych ułatwia codzienną pracę operatora żurawia wieżowego, poprawiając nie tylko bezpieczeństwo, ale również efektywność na placu budowy.

Większość operatorów rozpoczyna dzień pracy od mozolnej wspinaczki do miejsca pracy wzdłuż sekcji żurawia wieżowego po schodach lub drabinie. Wiąże się to z utratą czasu na początku i na końcu zmiany, dłuższymi przerwami w pracy, a w rezultacie przestojami na placu budowy. Na budowach z wyższymi budynkami droga do pokonania może zajmować nawet do kilkunastu minut. Co więcej, wiąże się z ogromnym zmęczeniem operatora. A w sytuacji awaryjnej lub gdy potrzebna jest jakakolwiek pomoc, operator znajduje się w trudno osiągalnym miejscu. Ma to ogromne znaczenie, gdy liczy się czas potrzebny na udzielenie pomocy, i wymaga wspinania się na żuraw, aby dostać się do kabiny.

Firma Terex rozwiązuje ten problem oferując windę dla żurawi wieżowych T-Lift. Wszechstronny system łączenia T-Lift umożliwia dostosowanie windy do wież wszystkich modeli żurawi wieżowych. Winda jest łatwa w instalacji, dzięki czemu można ją łatwo przenosić z jednego miejsca pracy na drugie.

Winda porusza się po torze, który jest połączony z zewnętrzną częścią wieży i może osiągnąć dowolną wysokość. Może pomieścić do dwóch osób (lub 200 kilogramów) i działa z prędkością dochodzącą do 40 metrów na minutę w modelu z silnikiem inwerterowym i wyposażona jest w hamulec bezpieczeństwa. Sekcja masztu, sama winda oraz zespół napędowy zostały ocynowane, co zapewnia długą żywotność, a automatyczny system smarowania prowadnic przyczynia się do obniżenia kosztów konserwacji. Zaprojektowana została do pracy w temperaturach od -20°C do +40°C.

T-Lift umożliwia szybką i łatwą instalację z wnętrza dźwigu.


winda dla żurawi wieżowych

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także