Największe projekty
Ciekawostki
Produkty

Windy TWIN thyssenkrupp Elevator w kultowej nowej siedzibie National Bank of Kuwait

redakcja dzwignice.info
04.11.2020
0
Siedziba National Bank of Kuwait

thyssenkrupp Elevator zainstalował 10 innowacyjnych systemów wind TWIN w nowej siedzibie Narodowego Banku Kuwejtu - drugim co do wysokości budynku w kraju. Umowa obejmuje kompleksowe wsparcie konserwacyjne.

Nowa centrala Narodowego Banku Kuwejtu (NBK), położona w samym sercu miasta inspirowana jest perłami i muszlami. Składa się z 63 pięter i ma wysokość 300 metrów, co czyni ją drugim najwyższym budynkiem w kraju i niezwykłym nowym punktem orientacyjnym w panoramie miasta. thyssenkrupp Elevator dostarczył i zainstalował w tym biurowcu 10 systemów wind TWIN. Są to pierwsze urządzenia dostarczone przez producenta w Kuwejcie.

TWIN to jedyny system wind z dwiema kabinami, które poruszają się niezależnie w jednym szybie, co pozwala na najbardziej efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, zużywa mniej energii i przyspiesza przemieszczanie się najemców budynków. Pięcioletnia umowa obejmuje wsparcie konserwacyjne z dostępem do technika w stanie gotowości.

Kuwejt jest latarnią architektoniczną nowoczesności - podobnie jak nowa siedziba Narodowego Banku Kuwejtu. Aby sprostać ambicjom w zakresie mobilności w pomieszczeniach, dostarczamy jedne z najbardziej zaawansowanych systemów na świecie. Z przyjemnością informuję o pierwszej instalacji TWIN thyssenkrupp Elevator w Kuwejcie, która obejmuje również nasze cyfrowe rozwiązanie AGILE, inteligentny system mobilności, powiedział Peter Walker, dyrektor generalny thyssenkrupp Elevator.

Każda winda ma własny napęd trakcyjny, kontroler, liny, przeciwwagę i regulator, a jednocześnie ma te same prowadnice i drzwi. Kluczem do bezpieczeństwa tego systemu jest to, że kabiny zawsze działają w minimalnej bezpiecznej odległości. Jest w pełni certyfikowany przez niemiecki inspektorat TÜV - najbardziej rygorystyczny standard bezpieczeństwa wind na świecie.

Projekt został zbudowany zgodnie z wymogami LEED Gold, jeden z pierwszych z tak wysokim certyfikatem w Kuwejcie. Oprócz 10 systemów wind TWIN, thyssenkrupp Elevator zainstalował również 12 konwencjonalnych wind, z których niektóre mogą poruszać się z prędkością do 6 metrów na sekundę, a także 1 windę panoramiczną i 2 jednostki schodów ruchomych.

Mobilność w całym budynku jest zapewniana przez oprogramowanie AGILE do sterowania wyborem miejsca docelowego (DSC) firmy thyssenkrupp Elevator. W przeciwieństwie do konwencjonalnych operacji, piętro jest wybierane w terminalach AGILE przed grupą wind, a inteligentne oprogramowanie dyspozytorskie analizuje żądanie - mierzy zapotrzebowanie na ruch i grupuje pasażerów na podstawie podobieństwa celu. Prowadzi to do mniejszego zatłoczenia, mniejszej liczby przystanków i bardziej efektywnego wykorzystania dostępnego udźwigu windy.

Firma thyssenkrupp Elevator obecna jest na Bliskim Wschodzie od wielu lat. Dostarczyła i zainstalowała swoje unikalne i innowacyjne systemy wind TWIN w kilku budynkach w regionie, takich jak Latifa Tower w Dubaju, Public Investment Fund (PIF) Tower w Rijadzie , 10th Kings Road Tower w Jeddah, State Audit Bureau Towers i Al Sultan Tower w Doha.


Dźwigi
Schody ruchome
Thyssenkrupp elevator
widny TWIN
AGILE
Narodowy Bank Kuwejtu

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także