Technologie

Wózki Yale transportują roboty przemysłowe KUKA

redakcja dzwignice.info
23.10.2019
0
Wózek Yale w magazynie KUKA

Przemysł 4.0 obecny jest od paletyzacji po pakowanie, kompletację i dostarczanie na linie produkcyjne, a liczba aplikacji, w których współpracują roboty i ludzie, stale rośnie. Technologia nieustannie się rozwija, a celem jest zwiększenie wydajności poprzez integrację innowacyjnego, wydajnego sprzętu, który może wnieść prawdziwą wartość.

KUKA to światowy lider w produkcji robotów przemysłowych. Firma została założona w 1898 roku i koncentrowała się na wytwarzaniu niedrogiego oświetlenia, a następnie przez cały XX wiek dywersyfikowała działalność. W 1973 roku KUKA opracowała pierwszy na świecie robot przemysłowy z sześcioma osiami napędzanymi elektromechanicznie, stając się pionierem robotyki.

Od 2004 r. KUKA koncentruje się na dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań automatyzacyjnych, a teraz może poszczycić się rekordem Guinnessa dla największego i najsilniejszego 6-osiowego robota przemysłowego na świecie. Jej siedziba znajduje się w Augsburgu w Niemczech, ale globalna firma ma kilka centrali w Europie, Azji i obu Amerykach.

KUKA oferuje rozwiązania automatyzacji dostosowane do potrzeb różnych branż, w tym motoryzacyjnej, e-commerce, towarów konsumpcyjnych i elektroniki. Producent oferuje rozwiązanie dla każdego klienta – od systemów robotów przemysłowych po kompletne systemy produkcji.

W magazynie włoskiej siedziby KUKA zaimplementowane zostało rozwiązanie Yale. KUKA wymagała spójnego, ale elastycznego działania; w magazynie znajdują się zautomatyzowane rozwiązania o różnych kształtach i rozmiarach, od małych i lekkich robotów współpracujących, po duże i przemysłowe roboty o imponującej wadze 4500 kg.

W związku z tym wszelkie urządzenia do transportu materiałów musiały być wystarczająco elastyczne, aby poradzić sobie ze zróżnicowanym zakresem rozmiarów ładunków, a także działać wydajnie na co dzień przy minimalnych przestojach. KUKA zwróciła się do zaufanego dystrybutora Yale – firmy Unicar, aby ta zaproponowała optymalne rozwiązanie.

 

Rozwiązanie Yale dla świata robotyki

Unicar, dealer Yale we Włoszech od 1992 roku, obecnie z trzema oddziałami i siecią 29 lokalnych dealerów, oferuje klientom innowacyjne rozwiązania dostosowane do potrzeb każdej aplikacji. W przypadku KUKA rozwiązanie obejmowało elektryczne wózki widłowe z przeciwwagą Yale ERP30VL i ERP40VM.

Ze względu na ciężar części obsługiwanych na miejscu, KUKA zdecydowała się zarówno na sprzęt średni, jak i ciężki. Elektryczne wózki widłowe serii VM są przeznaczone do intensywnego użytkowania i są w stanie obsłużyć wiele ładunków, dzięki czemu idealnie nadają się do ciężkich zastosowań. Zarówno seria VM, jak i seria VL są zasilane akumulatorami o napięciu 80 woltów i oferują tę samą wydajność co modele z silnikami spalinowymi, zapewniając doskonałą trwałość i niezawodność.

Doskonała ergonomia i wydajność są kluczowe dla filozofii Yale. Dostarczone do KUKA wózki widłowe Yale są wyposażone w szereg ergonomicznych funkcji zaprojektowanych w celu zoptymalizowania komfortu operatora i zwiększenia wydajności. W pełni amortyzowane siedzenie, regulowany podłokietnik z wbudowanymi elementami sterującymi hydrauliką i niski przedział wibracji całego ciała pomagają zmniejszyć zmęczenie operatora, a wyświetlacz head up utrzymuje czyste pole widzenia operatora i zapewnia informacje na temat obsługi wózka.

Bilans energetyczny e-Balance wydajności, zwrotności i żywotności baterii można dopasować do potrzeb aplikacji, zwiększając produktywność i przepustowość oraz znacznie zmniejszając koszt przeniesionej palety. Wydłużona oś skrętna z ciągłym zwiększaniem stabilności oferuje zwiększony przegub, umożliwiając manewrowanie wózkiem w wąskich korytarzach roboczych i zapewniając maksymalny komfort obsługi nawet na nierównych powierzchniach.

Sprzedajemy kilkaset robotów rocznie, a w naszej niedawno rozbudowanej siedzibie mieści się salon wystawowy i Centrum Szkoleniowe KUKA College wraz z naszymi zespołami wsparcia sprzedaży i obsługi. KUKA ma spółkę zależną logistyki i automatyki, Swisslog, która koncentruje się na intralogistyce robotycznej i danych a KUKA korzysta z tej wewnętrznej wiedzy, aby pomóc wybrać dostawców, którzy są w stanie zapewnić taki sam wysoki poziom bezpieczeństwa, skuteczności i wydajności, co my, powiedział Alberto Pellero, dyrektor ds. strategii i marketingu w KUKA we Włoszech.


Yale
wózki Yale
KUKA
roboty przemysłowe
Elektryczne wózki widłowe serii VM
wózki Yale serii VL

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także