Ciekawostki

Yale świętuje 100 lat elektrycznych wózków widłowych

editor
09.06.2020
0
Wózek widłowy Yale

Alternatywne rozwiązania energetyczne są szybko rozwijającym się aspektem branży transportu materiałów, ponieważ klienci coraz bardziej kierują się wpływem swoich wyborów na środowisko. Idea alternatywnych rozwiązań zasilania to koncepcja, która w Yale zrodziła się już 100 lat temu.

W 1920 r. firma Yale & Towne wprowadziła na rynek szeroką gamę nowych urządzeń do transportu materiałów, wśród których znalazł się pierwszy elektryczny wózek widłowy. Moment ten jest uznawany za oficjalne narodziny marki Yale.

Od tego czasu Yale nieustannie rozwija rozwiązania elektryczne , stosując swoją filozofię 3xP: People. Products. Productivity. (Ludzie. Produkty. Wydajność. ), aby zrozumieć wyzwania, przed którymi stoją klienci firmy, aby najlepiej im sprostać.

 

Dumna przeszłość, ekscytująca przyszłość!

Rozwiązania z zakresu energii elektrycznej i energii alternatywnej odegrały ważną rolę w historii Yale.

  • W 1920 r. Yale i Towne wprowadziły na rynek nową niskopodwoziową platformę zasilaną akumulatorem.

  • W latach 30. XX wieku firma Yale opracowała innowacje, takie jak wspomaganie kierownicy, wózki ze sterowaniem centralnym, kierowanie kółkami oraz zastosowanie wysokoodpornej izolacji cieplnej klasy H w silnikach elektrycznych.

  • W 1964 roku wprowadzono kolejną innowację - pierwszy elektryczny wózek widłowy sterowany tyrystorem (SCR).

  • Yale otworzyło fabrykę w Greenville w Północnej Karolinie, aby produkować samochody elektryczne w 1974 roku.

  • W 2009 r. została wprowadzona nowa generacja elektrycznych wózków z przeciwwagą.

Jako firma jesteśmy niesamowicie dumni ze swojego dziedzictwa, a osiągnięcie tego 100-letniego kamienia milowego jest czymś, z czym wszyscy nasi pracownicy, klienci i kontrahenci mogą się szczycić, powiedział Iain Friar, kierownik marki Yale w regionie EMEA.

Chociaż mamy ugruntowane globalne dziedzictwo, Yale pokazuje swoją przyszłościową perspektywę, inwestując w technologie, takie jak robotyka i alternatywne opcje zasilania. Gama produktów Yale odzwierciedla branżę, która bardziej niż kiedykolwiek kieruje się swoim wpływem na środowisko.

100 lat później po pokazaniu pierwszego wózka z platformą niskiego podnoszenia zasilaną akumulatorem, tradycyjny akumulator kwasowo-ołowiowy jest nadal zdecydowanie najczęstszym wyborem w urządzeniach elektrycznych do transportu materiałów.

Z okazji setnej rocznicy powstania pierwszego wózka z napędem elektrycznym, Yale z przyjemnością ogłasza rozszerzenie oferty zasilaczy litowo-jonowych w wybranych modelach w standardzie.

 

Rozszerzenie linii produktów litowo-jonowych

Wcześniej dostępne za pośrednictwem specjalnego działu inżynierii firmy, rozwiązania zasilania litowo-jonowego są teraz dostępne standardowo w całej gamie elektrycznych wózków Yale, od wózków widłowych z przeciwwagą do 5,5 t, po wózki magazynowe i dla pieszych.

Akumulatory litowo-jonowe są jednym z najpopularniejszych rozwiązań energetycznych, a większa wydajność i zoptymalizowane koszty są bardzo korzystne dla wielu klientów. Rozwiązanie litowo-jonowe pomaga klientom optymalizować ich wykorzystanie w aplikacjach wielozmianowych, eliminując potrzebę wymiany i przełączania baterii. Przestrzeń wcześniej wykorzystywana do ładowania baterii można teraz wykorzystać do bardziej produktywnych celów, takich jak miejsce do przechowywania lub produkcja.

Zastosowanie akumulatorów litowo-jonowych gwałtownie wzrosło w ostatnich latach. Większa liczba klientów uważa tę technologię za komercyjną. Na przykład branża spożywcza i farmaceutyczna korzystają ze zmniejszonego ryzyka rozlania chemikaliów, podczas gdy motoryzacja, handel detaliczny i logistyka czerpią korzyści z używania jednego akumulatora do operacji wielozmianowych, powiedział Ivor Wilkinson, kierownik ds. Rozwiązań w Yale.

Rozszerzenie oferty rozwiązań litowo-jonowych jest odzwierciedleniem wysłuchiwania i reagowania Yale na potrzeby naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że rozwiązania w zakresie zasilania urządzeń do transportu materiałów nieustannie ewoluują, dlatego stale rozwijamy nasze opcje zasilania i inwestujemy w nowe technologie, aby przewidywać przyszłe wymagania klientów, kontynuuje Ivor.

Chociaż jesteśmy odzwierciedleniem cudownych 100 lat od momentu wyprodukowania naszego pierwszego pojazdu elektrycznego, już teraz patrzymy w przyszłość na technologię, która będzie napędzać wózki Yale w ciągu następnych 100 lat!


Wóżki widłowe
Yale
elektryczne wózki widłowe

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także