Największe projekty
Technologie

Zautomatyzowany system intralogistyczny Jungheinrich w świecie zapachów

redakcja dzwignice.info
28.04.2021
0
Zautomatyzowany magazyn Junghenrich

Firma LUZI Fragrance Components zainwestowała w nowe, centralne biuro w Dietlikon koło Zurychu. Firma Jungheinrich została wybrana do realizacji zautomatyzowanego magazynu i systemu przepływu materiałów.

LUZI Fragrance Components, szwajcarska firma rodzinna, która od 1926 roku produkuje wysokiej jakości komponenty zapachowe. Producent opracowuje zapachy do produktów o delikatnym zapachu, pielęgnacji ciała, pielęgnacji powietrza i pielęgnacji domowej.

Automatyczny magazyn obejmuje  regały z dwoma korytarzami i 800 miejscami magazynowymi. Regał oferuje podwójną głębokość składowania na dwie palety przemysłowe na miejsce regałowe i maksymalną wagę palety  1400 kilogramów.

Zakończenie budowy nowego kompleksu regałów planowane jest na przyszły rok. Magazyn  będzie  miały długość 63 metrów, szerokość 15,8 metra i wysokość 6,7 metra. Cały jest zaprojektowany dla różnych klas substancji niebezpiecznych. Obszary oddzielone są ścianami przeciwpożarowymi, a dodatkowe tryskacze zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia na sąsiednie obszary magazynu.

Nowy obiekt wyróżnia się nie tylko wysokim stopniem automatyzacji, ale także architekturą . Magazyn znajduje się w podziemiach budynku produkcyjnego.

Dwie układnice w korytarzach, które firma Jungheinrich dostarcza w wersji dwumasowej, przemieszczają się w dole, aby uzyskać wysokość składowania, - dodaje Michael Hediger, Kierownik ds. Projektów Logistics Systems w Jungheinrich.

Jungheinrich dostarcza również technologię przenośników i sterowania, w tym podnoszenia palet. 

 

Automatyczny magazyn Jungheinrich łączy 3 piętra

Automatyczne przemieszczanie palet łączy wszystkie trzy piętra: automatyczny magazyn w piwnicy, towary przychodzące i wychodzące na parterze oraz produkcję na pierwszym piętrze. Magazyn będzie działał przez około 220 dni w roku i znacznie zwiększy efektywność dostaw produkcyjnych.

Przepływ materiałów do zaopatrzenia produkcji LUZI w surowce z magazynu jest zarządzany przez system sterowania magazynem Jungheinrich (WCS). Oprogramowanie optymalizuje obsługę zleceń transportowych dla automatycznego obiektu, które zostały przekazane z systemu obsługi klienta.

LUZI oznacza pierwszorzędne produkty, wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości, a także kompetentne usługi doradcze, powiedział Jürg Koller, Dyrektor Generalny. Właśnie dlatego wybraliśmy firmę Jungheinrich jako partnera dla naszego nowego rozwiązania w zakresie automatyzacji. Dzięki swojej wiedzy specjalistycznej w tej dziedzinie Jungheinrich udowodnił, że wyznaje te same wartości.


system sterowania magazynem Jungheinrich
Jungheinrich WCS

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także