Największe projekty

Żuraw gąsienicowy TADANO CC 8800-1 – do szczególnie ciężkich ładunków

redakcja dzwignice.info
30.12.2021
0
Żuraw gąsienicowy TADANO CC 8800-1

Integrated Logistics dostawca usług dźwigowych z Kuwejtu wybrał żuraw gąsienicowy TADANO CC 8800-1 do projektów, które dotyczą wyjątkowo ciężkich ładunków.

Udźwig wynoszący 1600 ton czyni żuraw gąsienicowy TADANO CC 8800-1 jednym z najpotężniejszych żurawi gąsienicowych z wysięgnikiem kratowym na rynku. W połączeniu z opcjonalnym zestawem Boom Booster udźwig zwiększa się nawet o 90 procent w zależności od konkretnej konfiguracji. Z zestawem powiększającym wysięgnik żuraw CC 8800-1 staje się lepszy niż jakikolwiek inny żuraw w klasie do 2000 ton.

Dyrektor generalny Integrated Logistics Co., Manoja Kumara, uważa, że z pewnym rodzajem zadań nie poradzi sobie żaden inny żuraw: Zawsze, gdy musimy przenosić ekstremalne ładunki na dużej wysokości i w szerokim wysięgu, do akcji wkracza CC 8800-1. Powód jest prosty: wyposażony w Boom Booster żuraw ten może obsługiwać operacje, które normalnie wymagałoby zaangażowania dwóch żurawi.

Tak było na przykład podczas podnoszenia 240-tonowych spudcanów (odwróconych stożków montowanych u podstawy podnośnika, które zapewniają stabilność, gdy są rozmieszczone w systemach dna oceanicznego) oraz nóg podnośnikowych o wadze do 246 ton dla Rumailah Lift Boat w stoczni w Ras Laffan dla katarskiego klienta N-KOM.

Ładunki nie były łatwe do opanowania: spudkany miały średnicę 14,7 metra i wysokość 7,4 metra, podczas gdy nogi podnośnikowe miały długość 40 metrów i szerokość 8,20 metra. Jednak największym wyzwaniem był fakt, że ciężkie ładunki musiały być przenoszone w ogromnym promieniu 67 metrów. Żuraw CC 8800-1 wyposażony w Boom Buster był w stanie sprostać temu wyzwaniu.

Projekt został zrealizowany przy użyciu tylko jednego żurawia CC 8800-1, dzięki temu okazał się szczególnie opłacalny dla N-KOM.

Możliwość wykonania zadania za pomocą jednego CC 8800-1 pozwoliła nam na wykonanie projektu znacznie szybciej i bardziej ekonomicznie niż w przypadku zaangażowania dwóch żurawi, podkreśla Manoj Kumar.

Do transportu CC 8800-1 z oddziału ILC w Kuwejcie bezpośrednio do stoczni w Katarze firma wykorzystała barkę. W stoczni w ciągu dziesięciu dni żuraw został ustawiony w konfiguracji BSFL Boom Booster z 82-metrowym wysięgnikiem głównym i 72-metrowym przedłużeniem. Dziesięcioosobowy zespół odebrał ładunek, używając do tego dwóch 400-tonowych haków z dwiema wciągarkami linowymi z pięciokrotnym przewleczeniem.

Żuraw CC 8800-1 podniósł wszystkie części, poruszając się pod obciążeniem na obszarze stoczni, który został wzmocniony ze względu na dużą wagę, a na koniec przemieścił części w żądane miejsca.

Nasz doświadczony zespół i wysoce niezawodny żuraw CC 8800-1 umożliwiły ukończenie całego zadania w uzgodnionym terminie dwóch miesięcy, podsumowuje Manoj Kumar.

 

Żuraw gąsienicowy Tadano pracuje w rafinerii ropy naftowej

Inne typowe zadanie dla żurawia CC 8800-1 z zestawem Boom Booster polegało na podniesieniu kilku reaktorów i kolumn destylacyjnych dla Sinopec w rafinerii ropy naftowej Al-Zour w Kuwejcie.

Aby przetransportować żuraw z naszej siedziby do miejsca pracy, oddalonego o około 50 kilometrów, potrzebowaliśmy około 55 kursów ciężarówek, relacjonuje Manoj Kumar. Na miejscu dziesięcioosobowy zespół ILC ustawił żuraw gąsienicowy w konfiguracji BSFVL z 86-metrowym wysięgnikiem głównym i 12-metrowym wysuwem przesuniętym o 10°. Konfiguracja umożliwiła bezpieczne podnoszenie ciężkich ładunków. CC 8800-1 został wyposażony w dwa 800-tonowe haki i 20-krotne przewleczenie.

Maksymalny ładunek do zadania ważył ponad 800 ton. Żuraw CC 8800-1 musiał podnieść kolumnę destylacyjną o długości 65,27 metra, 813,4-tonową o średnicy 8,80 metra w promieniu 20 metrów, obrócić i poruszać się pod obciążeniem. Drugi żuraw gąsienicowy pomógł podnieść element, dopóki ładunek nie został zawieszony na haku CC 8800-1 w pozycji pionowej.

Oprócz Boom Booster używany przez nas uchwyt do podnoszenia kolumn okazał się niezwykle pomocny w tej pracy, dodaje Manoj Kumar, którego zespół był w stanie ukończyć wszystkie operacje w ciągu miesiąca zgodnie z planem i ku pełnej satysfakcji klienta.


Tadano
Żuraw gąsienicowy

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także