Technologie

Żuraw Liebherr LTC 1050-3.1 pracuje w pomieszczeniach zamkniętych

19.08.2022
0
Liebherr LTC 1050-3.1 za pomocą teleskopowego przedłużenia precyzyjnie przenosi duże eksponaty

Kompaktowy żuraw Liebherr LTC 1050-3.1 dostępny jest również w wariancie z wysięgnikiem z technologią szybkiego wciągania liny. Takie rozwiązanie to doskonała alternatywa dla wariantu z konwencjonalnym teleskopowym systemem szybkiego cyklu TELEMATIK. Idealnie nadaje się m.in. do zastosowania w wąskich lub niskich halach produkcyjnych lub wystawienniczych. Wysięgnik można wysunąć teleskopowo na długość do 31 metrów.

Niemiecka firma świadcząca usługi dźwigowe z siedzibą w Bergheim koło Kolonii, nabyła trzy nowe żurawie jednokabinowe Liebherr LTC 1050-3.1.

Zwłaszcza w pomieszczeniach żuraw jest naprawdę doskonały, ocenia operator żurawia Steffen Wolf, który pracuje na jednym z trzech nowych modeli LTC 1050-3.1 z technologią szybkiego wciągania liny. Doświadczony operator żurawia zainstalował i zdemontował ciężkie elementy na targach maszyn w Zagłębiu Ruhry przy pomocy nowego 3-osiowego modelu . Eksponaty lub elementy instalacji ważące do 17 ton musiały zostać przeniesione lub załadowane.

Technologia ciągnięcia liny wysięgnika teleskopowego żurawia Liebherr LTC 1050-3.1 szybko obsługuje nawet ciężkie ładunki.

Pracownicy przez tydzień ustawiali eksponaty – ciężki sprzęt wystawców na stoiskach. Praca odbywała się w bardzo ciasnej przestrzeni. Nie mieliśmy dużo miejsca. Dzięki kompaktowej konstrukcji dźwigu mogliśmy przejeżdżać wąskimi alejkami do miejsc pracy i tam podnosić, dodaje Marino Castellini. W prawie każdej operacji konieczne było indywidualne wsparcie żurawia za pomocą VarioBase.

 

Doskonała widoczność z kabiny żurawia zapewnia bezpieczeństwo

Dzięki niewielkiej szerokości, wynoszące 2,55 metra, żuraw LTC 1050-3.1 może wjechać niemal wszędzie. Nawet w najdalszych zakątkach hal targowych trzeba podnosić ciężkie ładunki. Jego szybka i elastyczna gotowość do pracy, a także możliwość teleskopowego wysuwania dużych skrzyń z materiałem lub cięższych eksponatów na duże promienie sprawiają, że żuraw okazuje się idealnym wsparciem różnorodnych prac manipulacyjnych przy budowie wystaw w halach targowych.

Szczególnie ważną rolę odgrywa również podnoszona kabina dźwigu. Duże rusztowania z oświetleniem podwieszonym do stropów hal oraz inne elementy ograniczające wysokość wymagają od operatorów najwyższej uwagi i precyzji podczas przemieszczania ładunków. Kabinę sterowniczą żurawia LTC 1050-3.1 można teleskopować na wysokość ponad siedmiu metrów, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z załadunkiem na duże ciężarówki, czy z manewrowaniem głowicą koła pasowego blisko przeszkód i uciążliwych krawędzi operator ma zawsze zagwarantowaną najlepszą widoczność na miejsce pracy.

Elastyczny, kompaktowy żuraw z mocnym wysięgnikiem teleskopowym firmy Liebherr jest przeznaczony do prac w ograniczonych środowiskach, zarówno na zewnątrz, jaki w pomieszczeniach.

Operator żurawia obserwuje ruchy wysięgnika i ładunku z wysokości 8 metrów

Steffen Wolf często podnosi kabinę w halach wystawowych, czasami przechylając ją również do przodu. W rezultacie prace można wykonywać bezpieczniej i często szybciej. Nawet ciężarówki nie muszą już otwierać bocznych plandek, ponieważ podczas załadunku widzę z góry, co się dzieje. Ludzie często są zaskoczeni, jak mało miejsca zajmuje LTC 1050-3.1. Kiedy ostatnio był używany przez dekarza, był on sceptycznie do niego nastawiony, ponieważ kiedy ustawiano dźwig, wszyscy uważali, że nie ma tam miejsca na operację obrotu. Ale kiedy podniosłem kabinę stromo do góry, obrót był możliwy bez żadnych problemów.

Dzięki kompaktowej konstrukcji firma Wasel regularnie używa żurawia LTC 1050-3.1 w ciasnych przestrzeniach rafinerii.

Jego wysięgniki montażowe sprawiają, że maszyna jest idealnym narzędziem w przemyśle chemicznym i montażu przemysłowym, wyjaśnia Julian Schmidt, szef logistyki ciężkich ładunków u dużego dostawcy usług transportowych i dźwigowych. Oprócz trzech jednostek z przedłużeniem liny, w naszej flocie mamy kolejne pięć jednostek LTC 1050-3.1 z konwencjonalnymi wysięgnikami TELEMATIK.


żuraw Liebherr
żuraw Liebherr LTC 1050-3.1

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także