Największe projekty
Ciekawostki

Żuraw LR 11000 rozładowuje 450-tonowy generator z barki

redakcja dzwignice.info
14.01.2021
0
Żuraw gąsienicowy LR 11000 podnośi 450-tonowy ładunek z barki

Żuraw gąsienicowy Liebherr LR 11000 o udźwigu 1000 ton podniósł 450-tonowy generator z barki w Herne. Następnie ogromny ładunek został położony na SPMT (samobieżne transportery modułowe), które przetransportowały go do pobliskiej elektrowni.

Felbermayr to austriacki kontaktor specjalizujący się w wynajmie żurawi i transporcie ciężkim. Swój pierwszy żuraw gąsienicowy LR 11000, przetransportował na miejsce przy użyciu około 19 naczep niskopodwoziowych i 30 naczep kurtynowych do Herne, miasta w Nadrenii Północnej-Westfalii. Żuraw został postawiony nad kanałem Nadrenii-Herne. 45-kilometrowy kanał, zbudowany został na początku XIX wieku. Stanowi ważną drogą wodną dla wielu obiektów przemysłowych w Zagłębiu Ruhry.

Podwieszony balast jest ułożony w stos, a ładunek zamocowany i gotowy do podniesienia

 

Transport ładunku o masie 450 ton z barki do elektrowni

Rozładowanie 450-tonowego generatora z barki było dużym wyzwaniem dla żurawia gąsienicowego Liebherr. Potężny generator jest przeznaczony do rozbudowy elektrowni z turbiną gazowo-parową. Znajduje się ona w odległości 2 km od miejsca, do którego dotarła barka przewożąca jednostkę.

Dwa SPMT na 18 osiach transportują generator do miejsca pracy

Kolejnym krokiem było przetransportowanie generatora miejsca pracy. Odbyło się ono na samobieżnych jednostkach transportowych SMPT, z 18 osiami każda. W miejscu docelowym generator został rozładowany za pomocą żurawia należącego do elektrowni.

 

Zalety żurawia gąsienicowego LR 11000

Żuraw LR 11000 został wyposażony w 42-metrowy wysięgnik główny, wysięgnik typu derrick, obrotową platformę balastową o masie 260 ton oraz podwieszaną paletę balastową dla ciężkiego wciągnika. 320 ton podwieszonego balastu dodał żuraw pomocniczy po zamocowaniu generatora.

Aby podnieść generator ze statku i umieścić go na SPMT, LR 11000 musiał wykorzystać wszystkie swoje zalety. Żuraw z pełnym obciążeniem haka cofnął się o około 20 metrów, aby dwa połączone SMPT mogły poruszać się przed nim. Jazda z tak ciężkim ładunkiem na haku możliwa jest wyłącznie dla żurawia gąsienicowego. Następnie wciągarki żurawia bardzo ostrożnie przełożyły cenny ładunek na jednostki samobieżne.

Żuraw LR 11000 cofnoł się o 20 metrów z pełnym ładunkiem aby rozładować generator

To zadanie po raz kolejny wykazało cechę, która nie jest rzadkością w pracach żurawi gąsienicowych. Ustawienie i demontaż żurawia zajmuje kilka dni, ale faktyczne prace związane z podnoszeniem można zakończyć bardzo szybko. Po zacumowaniu barki w porcie o godzinie 12 w południe ładunek został umieszczony na SPMT do godziny 14.30. Oznacza to, że żuraw ​​LR 11000wykonał swoją pracę w 2,5 godziny.

 Źródło: Liebherr (Europa)


Liebherr
żuraw gąsienicowy
żuraw gąsienicowy LR 11000
LR 11000
SPMT

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także