Technologie
Usługi

Żuraw PALFINGER łatwo przenosi jacuzzi ponad dachem

redakcja dzwignice.info
04.11.2021
0
Żuraw przeładunkowy PALFINGER PK 58.002 TEC 7 przenosi ładunek ponad dachem budynku

W miejscu, gdzie jest mało przestrzeni, a jednocześnie wymagana jest najwyższa precyzja doskonałym rozwiązaniem okazał się żuraw przeładunkowy PK 58.002 TEC 7 firmy PALFINGER. Doskonale sprawdził się podczas przenoszenia 400-kilogramowego jacuzzi ponad dachem na przydomowe podwórko.

Operator żurawia przyznaje, że podczas operacji pogoda była sprzyjająca. Była lekka chmura i nie było wiatru. Po prostu perfekcyjnie. A sąsiad z sąsiedztwa był po prostu zdumiony. Nie jest to dziwne, gdyż nie codziennie można zobaczyć unoszące się w powietrzu 400-kilogramowe jacuzzi. Mimo to manewr z pewnością stanowił wyzwanie dla dostawcy. Jacuzzi musiało bowiem zostać przeniesione ponad domem z drogi na podwórko.

 

Inteligentne i łatwe podnoszenie 400 kg

Trzeba było znaleźć inne rozwiązanie. Takie, które pozwalało na bezpieczne podniesienie jacuzzi z drogi na tył domu. Żuraw przeładunkowy PK 58.002 TEC 7 i jego operator okazali się idealnym połączenie doświadczenia i możliwości technologicznych. I w tym przypadku oba były potrzebne. W wąskiej ślepej uliczce operator musiał wybrać pozycję pozwalającą mu przenieść jacuzzi na podwórko, jednocześnie nie uszkadzając dachu domu. Istniało ryzyko uszkodzenia paneli słonecznych. Operator wybrał więc pozycję, z której mógł je podnieść nad dach garażu.

Przygotowania przebiegły doskonale. Żuraw przeładunkowy został idealnie skonfigurowany do podnoszenia 400 kilogramów na wymagany zasięg i bezpieczne umieszczanie ich na tarasie, komentuje. Żuraw samojezdny mógłby mieć trudności ze względu na tor podejścia samolotu na pobliskie lotnisko.

 

Maksymalnie stabilny żuraw przy największym wysięgu

System dodatkowego wysięgnika przegubowego tzw. fly jib pozwolił żurawiowi  PK 58.002 TEC 7 w pełni wykorzystać swoje atuty i osiągnąć największy możliwy zasięg na najniższej wysokości, jednocześnie omijając wystające przeszkody bez trudności. Z drugiej strony profil P zapewnia całemu wysięgnikowi żurawia doskonałą stabilność skrętną i wspiera szybkie i precyzyjne ruchy robocze.

To dla mnie ważny aspekt działalności, skomentował operator żurawia. To samo dotyczy systemu sterowania, który musi gwarantować dużą precyzję, zwłaszcza tam, gdzie jest mało miejsca, np. w ślepej uliczce, a robi to dzięki zdalnemu sterowaniu radiowemu P7. Po raz pierwszy wypróbowałem nową funkcję Smart Control podczas tej operacji i jestem pod wielkim wrażeniem. Trudno uwierzyć, że w P7 można było uczynić obsługę jeszcze łatwiejszą i inteligentniejszą. Podnoszenie jacuzzi centralnie praktycznie jedną dźwignią nigdy nie było łatwiejsze.

 

Żuraw precyzyjnie umieszcza ładunek

Połączenie tych zalet dało zadowalające rezultaty. Na ograniczonej przestrzeni 400-kilogramowy ładunek został podniesiony szybko i łatwo oraz postawiony z niezwykłą dokładnością. Również klient jest przekonany, że:

To było najszybsze i najbardziej wydajne dostępne dla nas rozwiązanie.

Wysięgnik przegubowy – tzw. fly jib pozwolił żurawiowi przeładunkowemu PK 58.002 TEC 7 osiągnąć największy możliwy zasięg

Palfinger
Żuraw przeładunkowy

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także