Największe projekty

Żuraw PK 165.002 TEC 7 dla samochodów elektrycznych

redakcja.dzwignice.info
26.08.2022
0
żurawie PALFINGER PK 165.002 TEC 7

Chorwacki producent hipersamochodów elektrycznych Rimac Automobili rozszerza swoje możliwości produkcyjne i badawcze o nowoczesny kompleks stalowy. Dwa żurawie PALFINGER PK 165.002 TEC 7 F z wysięgnikiem PJ 300 i wysięgnikiem PJM020 (MFA-Jib) zostały rozmieszczone na placu budowy. Cechuje je imponujący wysięg i udźwig.

Nowe budynki wznoszą się wysoko i widoczne są już z drogi dojazdowej do Zagrzebia. Na placu budowy liczne dźwigi i podnośniki koszowe pracowicie ładują stalowe rozpórki i materiały budowlane, a wśród nich wyróżniają się dwa czerwone żurawie PALFINGER PK 165.002 TEC 7. Górują na imponującej wysokości 45 metrów nad działką o powierzchni 95 000 metrów kwadratowych.

 

Żurawie PALFINGER podejmują wyzwanie

Dzięki naszym wysięgnikom typu jib mamy większy wysięg i większy udźwig. Bez nich nie dalibyśmy rady dzisiaj, ponieważ załadowaliśmy około 25 tm na średnią wysokość 36 metrów, wyjaśniają operatorzy dźwigów Vladimir Šimunić i Ivan Gerić z firmy M.I. Hršak. Firma z Krapiny w Chorwacji, z 24 letnim doświadczeniem w produkcji i montażu dachów stalowych, została zatrudniona do montażu profili dachowych w nowych zakładach produkcyjnych i badawczo-rozwojowych Rimac Automobili.

Wyzwanie polegała na zamontowaniu konstrukcji stalowej o masie 4500 kilogramów oraz stalowego dachu o powierzchni ponad 75 000 metrów kwadratowych. Montaż wykonano szybko, gdyż ułatwiły go dwa żurawie PALFINGER PK 165.002 TEC 7 F z wysięgnikiem PJ 300 i wysięgnikiem mechanicznym PJM020 na podwoziach MAN TGS 41.420 8x4 BB. Te wymagające modernizacje samochodów ciężarowych są konstruowane i produkowane w Chorwacji przez generalnego importera PALFINGER PK d.o.o.

 

Najważniejsza jest maksymalna elastyczność

Na placach budowy przestrzeń jest zwykle ciasna, a warunki na budowie stwarzają największe wyzwania. Vladimir i Ivan użyli wciągarki linowej, aby szybko zabezpieczyć i podnieść stalowe panele. Wciągarka posiada 95-metrowy kabel i jest w stanie podnieść ładunek o masie 4500 kilogramów. Podczas montażu konstrukcji stalowej i sekcji dachowych zastosowano opcje AOS (ang. Active Oscillation Suppression) i HPSC (ang. High Performance Stability Control). Z drugiej strony funkcja asystenta składania P w połączeniu z kontrolą napięcia liny RTC była wykorzystywana głównie wtedy, gdy ciężarówka musiała szybko zmienić lokalizację, aby pokryć nowy obszar dachu. Jednym ruchem dźwigni można złożyć lub rozłożyć żuraw bez konieczności zdejmowania w międzyczasie liny.

W wymagających okolicznościach kluczem jest elastyczność, dodają z szerokim uśmiechem Vladimir i Ivan. Innowacyjne żurawie okazały się idealnie pasować do powstającej innowacyjnej przestrzeni.


Palfinger
żurawie PALFINGER

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także