Produkty

Żuraw samojezdny Liebherr montuje szyb windy w centrum miasta

redakcja dzwignice.info
02.03.2021
0
Liebherr LTM 1230-5-1 montuje szyb windy

Żuraw samojezdny Liebher LTM 1230-5.1 zamontował szyb windy w centrum Frankfurtu. Montaż odbył się w niedzielę, w strefie dla pieszych. Montaż odbył się w sposób bezpieczny dla infrastruktury miejskiej.

Pod koniec stycznia w centrum Frankfurtu przechodnie w strefie dla pieszych natknęli się na nietypowy jak na to miejsce widok. 5-osiowy żuraw samojezdny wysunął długi teleskopowy wysięgnik wysoko nad frontami budynków. Na haku zawieszony był szyb windy, który należało zamontować na tyłach jednego z budynków. Żurawiem tym był czerwony Liebherr LTM 1230-5.1 obsługiwany przez firmę z Frankfurtu, specjalizującą się w transporcie ciężkim — Autodienst West Ganske GmbH (ADW).

 

Usługi dźwigowe – bezpiecznie dla ludzi i architektury miejskiej

Ponieważ deptak był jedynym możliwym miejscem, gdzie można było ustawić żuraw, prace musiały zostać wykonywane w niedzielę. Praca weekendowa nie jest niczym niezwykłym dla firm świadczących usługi dźwigowe. Są oni usługodawcami, którzy muszą być dostępni dla swoich klientów przez cały czas.

Jednym z ważniejszych wyzwań było uniknięcie uszkodzenia kostki brukowej w strefie dla pieszych. W trakcie pracy 230-tonowego żurawia jego podpory mogą naciskać na ziemię z siłą do 113 ton każda. Zespół ADW rozłożył gumowe maty na chodniku. Następnie w wyznaczonych miejscach zostały ułożone cztery stalowe płyty, każda o powierzchni 9 metrów kwadratowych. Ich celem było rozłożenie obciążenia. Dzięki temu maksymalny nacisk na podłoże został ograniczony do 12,5 tony na metr kwadratowy.

Gumowe maty i stalowe płyty rozkładające obciążenie chronią kostkę brukową

Gumowe maty i stalowe płyty rozkładające obciążenie chronią kostkę brukową

Do tego zadania LTM 1230-5.1 został obciążony 72 tonami przeciwwagi, ponieważ cięższy element szybu windy ważył 6,5 ton. Musiał być podnoszony w dwóch częściach na wysokość 30 metrów z wysięgiem 40 metrów. Żuraw i zespół wykonali zadanie z łatwością, co oznaczało, że 60-tonowy żuraw był w stanie ponownie opuścić miejsce budowy zaledwie osiem godzin później.

 

Żuraw Liebherr LTM 1230-5.1 z długim wysięgnikiem teleskopowym

Żuraw samojezdny Liebherr LTM 1230-5.1 ma 75-metrowy wysięgnik teleskopowy, dzięki czemu idealnie nadaje się do pracy z wysięgnikiem w pełni podniesionym i na dużych wysokościach haka. Na przykład przy wznoszeniu żurawi wieżowych lub pracach konserwacyjnych przy turbinach wiatrowych. Jak pokazała realizacja w centrum Frankfurtu, uniwersalne urządzenie może z łatwością wykonywać prace wymagające dużych promieni wysięgu.

Żuraw samojezdny Liebherr montuje szyb windy

Żuraw samojezdny Liebherr montuje szyb windy

Autodienst West Ganske GmbH ma ponad 75-letnie doświadczenie jako wykonawca prac dźwigowych i usług transportu ciężkiego. Firma z siedzibą we Frankfurcie jest częścią grupy Hüffermann, która oferuje pełen zakres usług logistycznych w zakresie żurawi i transportu ciężkiego.


Liebherr LTM 1230-5.1
żuraw samojezdny
Liebherr

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także