Największe projekty

Żuraw wieżowy MD 3600 Potain buduje rekordowy most w Chinach

redakcja dzwignice.info
04.03.2022
0
Żuraw wieżowy MD 3600 Potain buduje most w Chinach

Potężny żuraw wieżowy Potain MD 3600 do specjalnych zastosowań, największy, jaki kiedykolwiek zbudowano, pomógł ukończyć budowę wschodniej i zachodniej wieży mostu Lingdingyang w Chinach. Most Lingdingyang będzie najwyższym i największym na świecie mostem wiszącym ze stalowego dźwigara skrzynkowego na morzu.

 

Największy most na świecie wiszący ze stalowego dźwigara

Budowa mostu Lingdingyang w Chinach to ogromny plac budowy na wodzie. Stalowy pomost skrzynkowy wznosi się na wysokości 90 metrów nad powierzchnią wody. Po ukończeniu będzie to najwyższy most wiszący na świecie z wysokością przęsła wynoszącą 1666 metrów.

Dwie rekordowe wieże linowe o długości 270 metrów służą jako filary podporowe gigantycznego mostu wiszącego. Konstrukcja żelbetowa pochłonęła łącznie około 50 000 metrów sześciennych betonu i 7400 ton prętów stalowych, co stanowi mniej więcej odpowiednik materiału potrzebnego do budowy wieży Eiffla. Projekt stawia wysokie wymagania budowlane. Konstrukcja będzie musiała wytrzymać często występujące w regionie tajfuny i trudne warunki środowiskowe jak wysokie temperatury, wysoka wilgotność powietrza oraz wysoki poziom zasolenia na morzu.

 

Potain MD 3600 – potężny żuraw wieżowy do projektów na wielką skalę

Zastosowane przez China Communications Second Navigation Bureau, dwa żurawie Potain MD 3600 podjęły wymagające wyzwanie i odegrały kluczową rolę w instalacji wschodniej i zachodniej wieży. Z wysokością 282 metry i momentem podnoszenia 3600 metrów, żurawie MD 3600 firmy Potain są największymi żurawiami wieżowymi dostępnymi u producenta i doskonale spełniają wymagania budowy gigantycznych mostów.

Aby zbudować wieże mostu, stalowe zbrojenie słupów betonowych zostało przygotowane poza terenem budowy, a następnie przetransportowane do miejsca instalacji, gdzie za pomocą żurawi MD 3600 zostało umieszczone w pylonie. Ze względu na wagę stali i wysokość, na jaką trzeba było ją podnieść, Potain MD 3600 był najlepszą opcją dla takiej modułowej metody budowy. Doskonała stabilność MD 3600 oznaczała również, że praca przebiegała sprawnie nawet przy niepewnych warunkach pogodowych na morzu. W lipcu 2021 roku zakończono zarówno wieżę wschodnią, jak i zachodnią, co pozwoliło na przejście do kolejnego etapu budowy mostu.

 Cieszymy się, że Potain uczestniczy w tak prestiżowym projekcie infrastrukturalnym, powiedział Brian Wang, starszy wiceprezes Manitowoc APAC. Wysokie standardy Potain w zakresie dokładności, stabilności i odporności na wiatr pomagają urzeczywistnić budowę mostu Lingdingyang, posuwając się do przodu z prędkością wymaganą w chińskich projektach.

Żuraw wieżowy MD 3600 Potain buduje most w Chinach

 

Most-tunel Lingdingyang

Most Lingdingyang służy jako główne połączenie pomiędzy miastami Shenzhen (na wschodzie) i Zhongshan (na zachodzie). Będzie to 24-kilometrowy most-tunel, który przetransportuje mieszkańców obu miast ponad wodą w zaledwie 20 minut.

Most został zaprojektowany, aby wesprzeć dynamicznie rozwijające się od 20 lat miasto Shenzhen, utrzymać tempo rozwoju gospodarki i przyspieszyć rozwój regionalny w regionie. Zakończenie budowy zaplanowano na 2024 r.


Potain
żuraw wieżowy Potain MD 3600

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także