Technologie
Produkty

Żuraw wieżowy Potain MCT 565 w wersji z krótkim wysięgnikiem

redakcja dzwignice.info
15.06.2022
0
Żuraw wieżowy Potain MCT 565 A

Manitowoc zaprezentował żuraw wieżowy Potain MCT 565 A, w bardziej kompaktowej, ale równie wydajnej wersji o udźwigu 32 ton. Jest to drugi co do wielkości żuraw z poziomym wysięgnikiem produkowany w chińskim zakładzie w Zhangjiagang, po MCT 805. Potain MCT 565, zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów Bauma w Chinach w 2018, w trzech wersjach udźwigu 20, 25 i 32 ton, natychmiast okazał się hitem na placach budowy w Azji i na innych rynkach wschodzących.

Charakterystyka żurawia pomogła wykonawcom w podnoszeniu coraz większych prefabrykatów betonowych i innych ciężkich ładunków, w tym coraz bardziej popularnych elementów modułowych. 32-tonowy Potain MCT 565 w wersji A jest teraz dostępny z krótszym wysięgnikiem i wysięgnikiem przeciwwagi, co czyni go idealnym narzędziem do zastosowania w ruchliwych miejscach pracy, gdzie kilka żurawi pracuje w niewielkiej odległości.

Żurawie z poziomym wysięgnikiem są coraz bardziej popularnym wyborem na placach budowy w Azji i w innych miejscach, ze względu na wydajność, jaką oferują podczas pracy z innymi żurawiami wieżowymi. MCT 565 udowodnił to dzięki wyjątkowej wydajności podnoszenia w wielu projektach, powiedział Brian Wang, starszy wiceprezes ds. rynków wschodzących w Manitowoc.

Widzieliśmy również, że pojawienie się tych żurawi otwiera nowe sposoby pracy na rynkach wschodzących. Dzięki naszemu procesowi Voice of the Customer dostrzegliśmy możliwość zwiększenia atrakcyjności asortymentu. Wprowadzając kompaktowy MCT 565 A, oferujemy teraz większy wybór w tej klasie. Nowy model wraz z istniejącymi trzema opcjami MCT 565 pozwala klientom wybrać odpowiedni żuraw do konkretnego zadania.

MCT 565 A może być wyposażony w wysięgnik o długości minimum 25 metrów. Jest to o 5 m mniej niż minimum 30 metrów wymagane dla istniejących wersji. Wysięgnik przeciwwagi również może być krótszy, ponieważ w przypadku MCT 565 A wystarcza zaledwie 15 metrów, a żuraw nadal może pracować z wysięgnikiem o długości do 35 metrów. Daje to klientom możliwość ustawienia tych potężnych żurawi w ciasnych miejscach pracy i podnoszenia większych ładunków. Kompaktowa konstrukcja ułatwia również umieszczenie większej liczby tych żurawi w bliższej odległości, co przyspiesza budowę.

Ta kompaktowa budowa pozwala na znaczne zmniejszenie obszaru roboczego żurawia, a krzywa obciążenia jest również zwiększona w krótszej konfiguracji. Na przykład, podczas gdy oryginalny MCT 565 M32 może podnieść 19,7 tony na końcu najkrótszego dostępnego wysięgnika (30 metrów), MCT 565 A uniesie 22,5 tony na tej odległości. Może również obsłużyć imponujące 28,4 tony na wysięgu 25 metrów. Przewaga udźwigu trwa aż do długości wysięgnika 45 metrów, gdzie MCT 565 A oferuje udźwig 14,2 tony – jest to wzrost o 1,1 tony w porównaniu z MCT 565 M32.

Dla klientów, którzy chcą używać MCT 565 w konfiguracji z krótszym wysięgnikiem, nowy żuraw MCT 565 A jest świetną opcją, wyjaśnił Wang. Inni wolą imponujący zasięg 80-metrowego wysięgnika w standardowych wersjach i elastyczność, którą zapewnia. Nasz proces „Voice of the Customer” ma na celu zapewnienie, że dysponujemy odpowiednimi żurawiami, które zaspokoją pełne spektrum potrzeb klientów. Właśnie dlatego ten MCT 565 A jest tak inteligentnym dodatkiem do naszej oferty.

 

Funkcje znane z żurawia MCT 565

Poza niektórymi sekcjami wysięgnika i częścią przeciwwagi, żuraw MCT 565 A ma cechy i zalety dobrze znane właścicielom zwykłych modeli MCT 565. Wykorzystuje te same sekcje masztu C, aby zapewnić maksymalną wysokość pod hakiem wynoszącą 74,2 metra, podczas gdy czas montażu wynosi zaledwie dwa dni (w normalnych warunkach budowy). Do wyboru są dwie wciągarki: 150 LVFC 80 FS, która jest produkowana w fabryce w Zhangjiagang lub 150 HPL 80 z fabryki Potain we Francji.

Pierwszy z żurawi MCT 565 A został już zamówiony i zostanie dostarczony do Singapuru w czerwcu br.


Potain MCT 565 A
żuraw wieżowy Potain

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także