Największe projekty

Żurawie gąsienicowe Demag opuszczają w tandemie 410-tonowy statek na wodę

redakcja dzwignice.info
06.07.2021
0
Dwa żurawie gąsienicowe Demag CC 2800-1 podczas tandemowej operacji przeniesienia statku na wodę

Duet żurawi gąsienicowych Demag podniósł w operacji tandemowej 70-metrowy statek „Aqua Helix” w tureckiej stoczni Damen w Antalyi. Warunki pogodowe tego dnia były idealne.

Łódź załogowa przeznaczona do przemysłowych projektów morskich, która może pomieścić do 122 osób, musiała zostać najpierw wyjęta z hangaru, w którym została zbudowana. Zadanie to wykonały dwa 12-osiowe samobieżne transportery modułowe. Przeniosły one 410-tonowy statek bezpośrednio na ścianę nabrzeża, gdzie czekały już dwa żurawie gąsienicowe Demag CC 2800-1 z wysięgnikiem kratownicowym. Żurawie dotarły na teren stoczni w około 55 ciężarówkach, gdzie zostały zmontowane.

Dzięki swojemu udźwigowi oba żurawie Demag CC 2800-1 były idealne do tej operacji, powiedział İbrahim Menzil, menadżer firmy dźwigowej, wyjaśniając, dlaczego zdecydował się na te konkretne jednostki Demag.

 

Dwa dźwigi zostały ustawione w konfiguracji Superlift

Pierwszy żuraw z 48-metrowym wysięgnikiem głównym i przeciwwagą Superlift o masie 150 ton oraz drugi żuraw również z 48-metrowym wysięgnikiem głównym, ale przeciwwagą Superlift o masie 250 ton. W tych konfiguracjach dwa żurawie gąsienicowe były doskonale przygotowane do podniesienia w tandemie wrażliwego aluminiowego kadłuba Aqua Helix na wysokość 8 metrów. Pod obciążeniem przejechały do ​​przodu 20 metrów, a następnie delikatnie opuściły statek do wody.

Akcja z udziałem dwóch żurawi Demag CC 2800-1 przebiegła idealnie płynnie, zgodnie z oczekiwaniami, dzięki czemu mogliśmy zakończyć pracę na czas i zgodnie z ustaleniami, podsumował kierownik żurawia İbrahim Menzil. A statek Aqua Helix wyruszył w kierunku Holandii, gdzie doposażony zostanie w trap. W kolejnym kroku będzie musiał udowodnić swoją zdolność do żeglugi podczas serii testów na Morzu Północnym.


Żuraw gąsienicowy
operacja tandemowa

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także