Największe projekty

Żurawie Liebherr LG 1750 na budowie farmy wiatrowej

redakcja dzwignice.info
05.04.2022
0
Żuraw Liebherr LG 1750

Cztery żurawie samojezdne Liebherr LG 1750 z wysięgnikiem kratowym pracowało na największej farmie wiatrowej Gecama w Hiszpanii. Żurawie wzięły udział w budowie 67 turbin wiatrowych o wysokości piasty 120 metrów. Turbiny zasilają krajową sieć energetyczną energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Żurawie musiały podnosić elementy betonowych wież ważące do 255 ton, gondole wraz z generatorem o masie 140 ton oraz łopaty wirników ważące 21 ton o długości 74 metrów. Turbiny zostały wyprodukowane przez Grupę Nordex, jednego z największych światowych producentów turbin wiatrowych z siedzibą w Hamburgu i Rostocku.

Oprócz naszych trzech żurawi samojezdnych LG 1750 na budowie obecny był też żuraw LG 1750 od Grúasa Ibarrondo, naszego partnera w tym projekcie wiatrowym, mówi Jon Usabiaga, dyrektor generalny Transbiaga, firmy zajmującej się transportem ciężkim i usługami dźwigowymi.

Transbiaga doskonale zna zastosowanie żurawia samojezdnego Liebherr LG 1750 z wysięgnikiem kratowym, ponieważ firma ma już w swojej flocie pięć innych jednostek.

Oprócz dobrej obsługi wybraliśmy ten model żurawia również ze względu na jego duży udźwig i mobilność, czyli czynniki, które spełniają potrzeby i wymagania farmy wiatrowej. Kupiliśmy nowy sprzęt z jeszcze mocniejszym systemem wysięgnika SX. Jesteśmy również dobrze przygotowani do budowy turbin wiatrowych przyszłej generacji. Żurawie są skonfigurowane z 165-metrowym wysięgnikiem głównym i wysięgnikiem F, poinformował Jon Usabiaga.

Trzy nowe żurawie Liebherr LG 1750 doskonale uzupełniają park maszynowy Transbiagi, ponieważ używamy ich jako głównych dźwigów do montażu farm wiatrowych. Są one niezbędne do realizacji tego typu projektów w najbardziej efektywny sposób i z najwyższą możliwą jakością, podkreślił Usabiaga.

Żurawie LG 1750 są szczególnie dobrze przystosowane do pracy na farmach wiatrowych, ponieważ mogą poruszać się niezależnie po ścieżkach między każdą turbiną. Mają mniejszą szerokość niż żuraw gąsienicowy.

Transbiaga koncentruje się głównie na montażu farm wiatrowych w Europie i Ameryce Łacińskiej. Aby móc realizować tego typu projekty, firma dysponuje również ośmioma jednostkami wąskotorowego żurawia gąsienicowego Liebherr LR 1600/2W, który jest również odpowiedni do jazdy po wąskich drogach w farmach wiatrowych.

 

Największa farma wiatrowa w Hiszpanii

Farma wiatrowa Gecama, należąca do Enlight Renewable Energy, jest największą farmą wiatrową w Hiszpanii zbudowaną w jednej fazie. Zlokalizowana w prowincji Cuenca, zajmie powierzchnię 41 km 2 i ma prawie 80 km sieci drogowej. Gecama jest w stanie dostarczyć moc ponad 300 megawatów, wygeneruje około 1000 gigawatogodzin rocznie i zmniejszy 160 000 ton emisji CO2.

Dla Transbiagi bardzo ważne są prace przy instalacji farmy wiatrowej Gecama. Usabiaga informuje: Jesteśmy dumni, że tak renomowani klienci, jak Nordex zaufali nam w realizacji tego typu projektów wiatrowych. Oznacza to, że jesteśmy jednym ze wzorców w branży na całym świecie, zarówno pod względem pojemności naszej floty, jak i naszych zespołów roboczych oraz w zakresie utrzymania wysokich standardów bezpieczeństwa i jakości.

Budowa farmy wiatrowej wpisuje się w szereg projektów, które Transbiaga od lat realizuje w Hiszpanii dla Nordexu, jednego z jej największych klientów. Inne aktywne projekty są realizowane w Szwecji, Chile, Brazylii, Meksyku i Portoryko. Ekspansja na inne kraje planowana jest jeszcze w tym roku.

Transbiaga dysponuje flotą 49 żurawi. 43 żurawie mobilne i gąsienicowe z wysięgnikami teleskopowymi i kratowymi pochodzą od firmy Liebherr, co świadczy o zaufaniu Transbiagi do jakości i wydajności produktów Liebherr oraz obsługi klienta.


Żuraw samojezdny
Liebherr LG 1750

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także