Największe projekty

Żurawie samojezdne Liebherr LTM wznoszą monumentalną figurę Chrystusa w Brazylii

redakcja dzwignice.info
16.06.2021
0
Żurawie samojezdne Liebherr LTM 1220-5.2 wznoszą monumentalną figurę Chrystusa w Brazylii

Największy pomnik w Brazylii jest obecnie wznoszony w Encantado, 22-tysięcznym mieście położonym 145 kilometrów na północny zachód od stolicy regionu Porto Alegre. Pomnik będzie miał wysokość 43 metrów i będzie o pięć metrów wyższy niż słynna figura Chrystusa w Rio de Janeiro. Wykonawca usługi — Darcy Pacheco — użył dwóch żurawi samojezdnych Liebherr LTM 1220-5.2 do wykonania tego zadnia.

Rozpiętość ramion nowego posągu „Chrystusa Obrońcy” wynosi 36 metrów. To sprawia, że ​​jest ona o osiem metrów szersza niż statua „Chrystusa Odkupiciela” w Rio de Janeiro, która osiągnęła już wiek 90 lat.

Wewnątrz figury poruszać się będzie winda, którą zwiedzający będą mogli się dostać platformę widokową, zlokalizowaną na poziomie klatki piersiowej. Stamtąd roztaczać się będzie wspaniały widok na całą dolinę. Całkowite koszty budowy zostaną pokryte z darowizn.

 

Żuraw samojezdny 220 ton z 60-metrowym wysięgnikiem teleskopowym

Do wzniesienia pomnika została zaangażowana firma specjalizująca się w usługach dźwigowych i transporcie ciężkim — Darcy Pacheco z siedzibą w Nova Santa Rita, 20 km od stolicy stanu Rio Grande do Sul na południu Brazylii. Do podniesienia ogromnych ramion wykorzystano dwa żurawie samojezdne Liebherr LTM 1220-5,2, które wykonały operację tandemową. Sprawdzony 220-tonowy żuraw samojezdny jest wyposażony w 60-metrowy wysięgnik teleskopowy, dzięki czemu ma wystarczającą wysokość, aby podnieść nową figurę Chrystusa.

Żurawie samojezdne Liebherr LTM 1220-5.2 wznoszą monumentalną figurę Chrystusa w Brazylii

Żuraw samojezdny LTM 1220-5.2 i jego poprzednik LTM 1220-5.1 od lat cieszą się dużą popularnością, szczególnie w Brazylii. W sumie firma Liebherr dostarczyła około 150 takich maszyn do największego kraju w Ameryce Południowej. Sama firma Darcy Pacheco posiada wiele jednostek tego modelu. 5-osiowy żuraw samojezdny może osiągnąć wysokość podnoszenia do 101 metrów i promienie do 88 metrów przy użyciu przedłużeń kratowych.

Oprócz wielu innych urządzeń flota Darcy Pacheco Soluções de Peso obejmuje teleskopowe żurawie samojezdne o udźwigu do 500 ton oraz żurawie gąsienicowe o udźwigu do 750 ton. W tym roku dołączy do niego również żuraw LTM 1750-9.1 o udźwigu 800 ton.


Żuraw samojezdny
żuraw Liebherr
Liebherr LTM 1220-5,2

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także