Największe projekty

Żurawie wieżowe Raimondi budują most wiszący nad Dunajem

redakcja dzwignice.info
24.03.2021
0
Żurawie Raimondi MRT 294 budują most wiszący nad Dunajem

Cztery żurawie wieżowe Raimondi MRT294 z poziomym wysięgnikiem pracują na jednym z najważniejszych obiektów infrastrukturalnych w Europie — wiszącym moście nad Dunajem. Most ma długość około 2 km, rozpiętość 1,1 km i ponad 23 km dróg łączących. Projekt, który ma na celu połączenie dwóch rumuńskich miast Brăila i Jijila, jest największym budowanym obecnie mostem na świecie. Po ukończeniu most będzie trzecim co do wielkości w Europie.

Żurawie wieżowe Raimondi MRT294 zostały wzniesione w okresie od sierpnia do września 2020 r. Będą pracować w Rumunii przez około 30 miesięcy do zakończenia projektu, przewidzianego na 2023 r. Żurawie MRT294 są własnością Astaldi SpA i zostały zakupione bezpośrednio z Raimondi Cranes. Zaangażowany w kilka ważnych projektów, Astaldi aktywnie przyczynił się do rozwoju infrastruktury w Rumunii, wykonując ważne strategiczne prace publiczne w sektorze transportu.

 

Żurawie wieżowe Raimondi MRT294 w projekcie na skalę Europejską

Projekt wiązał się z określonymi wyzwaniami. W rzeczywistości standardowy żuraw MRT294 ma maksymalną długość liny wynoszącą 700 metrów. W tym przypadku, aby spełnić wymagania klienta i specyfikacje projektu, musieliśmy dostosować długość liny żurawia, musieliśmy osiągnąć końcową wysokość ponad 200 metrów. W tym celu dział techniczny Raimondi musiał szybko zaprojektować i opracować nowy wciągnik 86 kW z bębnem 1100 metrów, powiedział Cristian Badin, dyrektor handlowy Raimondi Cranes.

Poniższy film przedstawia wizualizację mostu:

 

Nowoczesne wyposażenie żurawi Raimondi — wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Wszystkie 46-metrowe żurawie są wyposażone w nowy system sterowania MoveOne. System ten zwiększa poziom bezpieczeństwa, ułatwia pracę operatorowi żurawia i upraszcza uruchomienie żurawia, jednocześnie umożliwiając zdalną pomoc. Ponadto nowa technologia Raimondi SmartLink zainstalowana w MRT294 umożliwia pełne monitorowanie cyklu życia żurawi.

Żuraw MRT294 o udźwigu 16 ton został wybrany do tego projektu ze względu na jego udźwig na końcu wysięgnika i prędkość podnoszenia. Model wieży bez wierzchołka pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się produktów firmy ze względu na jego udźwig i trwałość w różnych klimatach.

Całkowity koszt projektu, w tym dróg łączących, szacuje się na 435 mln EUR. Znaczną część finansowania projektu zapewnia UE. Projekt jest realizowany wspólnie przez włoską firmę Astaldi i japońską firmę IHI, posiadającą większościowy 60% udział w projekcie.

Zobacz aktualny postęp pracy na budowie mostu w Rumuni.

 


Żurawie wieżowe
Raimondi
Raimondi MRT 294
most wiszący nad Dunajem

Poprzedni Następny
Dodaj komentarz
Komentarze 0
Zobacz także