×

AMTEK

Firma Amtek dostarcza elementy automatyki napędu elektrycznego dla dźwignic, komponenty systemów sterowania (sterowniki PLC, panele HMI), systemy zasilania dla systemów automatyki i elektroniki.

Amtek jest dystrybutorem takich firm jak Fuji Electric, TDK-Lambda, Tapeswitch.

Dane kontaktowe

AMTEK spol. s r.o. (sp. z o.o.) oddz. w Polsce

mazowieckie
ul. Przasnyska 6b
01-756 Warszawa

tel. (22) 866 41 40, (22) 866 41 41

e-mail: amtek@amtek.pl
www.amtek.pl

NIP: 5222517048

Opis działalności

Amtek jest dystrybutorem elementów automatyki przemysłowej oraz dostarcza rozwiązania inżynierskie. Firma jest obecna na rynku polskim od 2000 roku i od początku specjalizowała się dystrybucją elementów automatyki napędu elektrycznego, profesjonalnych systemów zasilania oraz elementów bezpieczeństwa.

Na rynku polskim rozpoczynaliśmy techniczną dystrybucję produktów takich firm jak FujiElectric, TRACO Electronic AG oraz TDK-Lambda.

 

Automatyka napędu elektrycznego

Naszym kontrahentom dostarczamy rozwiązania w oparciu o podzespoły japońskiej firmy Fuji Electric - pioniera automatyki i energetyki na rynku azjatyckim.

Specjalizujemy się w przetwornicach częstotliwości oraz sterowaniach (PLC, HMI, sieci). Dla branży dźwignicowej mamy w ofercie następujące serie przetwornic:

FRENIC-VG1 oraz FRENIC-VG1 Stack - seria przetwornic częstotliwości na napięcie 3-fazowe 400V oraz 690V. Dzięki skalowalności systemu jesteśmy w stanie obsługiwać silniki o mocach do 2,5MW. Część z naszych falowników VG1 zbudowana jest w oparciu o moduły IGBT w technologii SiC, dzięki czemu możliwe było zmniejszenie rozmiaru urządzeń o połowę.

VG1 to najbardziej zaawansowanych przetwornic stosowanych w przemyśle dźwignicowym. Zapewniają wysoką precyzję regulacji niezbędną w układach podnoszenia w suwnicach kontenerowych i dźwigów dla przemysłu stoczniowego.

Konwertery PWM - aktywny prostownik zastępuje konwencjonalny prostowniki diodowy, pozwalając tym samym na zwrot do sieci energii z hamowania silnikiem. Umożliwiają też budowę wspólnej szyny DC dla wielu przetwornic częstotliwości. Eliminują konieczność stosowania rezystorów hamujących i przyczyniają się do oszczędności energii elektrycznej.

 

Systemy bezpieczeństwa

Specjalizujemy się w naciskowych systemach bezpieczeństwa, takich jak maty, zderzaki i listwy naciskowe. Typowe zastosowania to:

krawędzie bezpieczeństwa - zabezpieczenie osób przed przygnieceniem w platformach ruchomych (np. w systemach parkingowych lub magazynowych), dostępne również z aktywnymi narożnikami

maty bezpieczeństwa - zabezpieczenie niebezpiecznych obszarów przed wejściem osób w trakcie pracy urządzeń dźwignicowych

listwy oraz liniowe przyciski stopu awaryjnego - różne zastosowania dzięki możliwości tworzenia skomplikowanych kształtów

Sterowanie i wizualizacja

W oparciu o sterowniki PLC oraz panele HMI firmy Fuji Electric budujemy systemy sterowania współpracujące i wykorzystujące maksimum możliwości z innowacyjnych przetwornic częstotliwości FRENIC.

W przypadku mniej skomplikowanych systemów aplikację budujemy korzystając z wbudowanych w przetwornice FRENIC bloków sterowania miniPLC oraz UPAC (User Programmable Application Card).