×

Gdzie zdobyć uprawnienia na żuraw gąsienicowy?

Zobacz galerię zdjęć

Szukam firmy przeprowadzającej kurs z praktyką na żurawiu gąsienicowym. Żuraw taki klasyfikowany jest jako żuraw samojezdny. Jak dotąd nie znalazłem firmy, która przeprowadza część praktyczną szkolenia na maszynie na gąsienicach. W przyszłości chciałbym pracować przy budowie farm wiatrowych. Im większy będzie żuraw, na którym będę się uczył na kursie, tym lepiej. Która z firm szkoleniowych posiada taki żuraw w swoim parku maszyn?

 

Odpowiada Stanisław Świderski — ekspert w segmencie suwnice, wciągniki, wciągarki, żurawie, udźwigowienie stanowisk pracy, resurs


Sprawdziliśmy firmy szkoleniowe znajdujące się w naszym katalogu szkoleń i spośród nich wyłoniliśmy tylko jedną, która posiada dostępny żuraw gąsienicowy w ramach prowadzonego kursu. Firma prowadzi część praktyczną kursu na żurawiu gąsienicowym. Nie jest to jednak żuraw tej klasy, który przeznaczony jest do pracy podczas montażu elektrowni wiatrowych.

Sugeruję po zakończeniu kursu zatrudnić się na kilka miesięcy jako pomocnik operatora w firmie, która buduje farmy wiatrowe. Tam będzie Pan mógł zapoznać się z konkretnymi modelami żurawi gąsienicowych oraz pozyskać niezbędne umiejętności. Tego typu operacje, jak montaż elektrowni wiatrowej wykonują całe zespoły ludzi.

Masz problem? Zapytaj!

Nasi eksperci odpowiadają na Państwa pytania.

BLOG