×

Suwnica jednodźwigarowa ma trudności z ponownym uruchomieniem

Mam nową suwnicę jednodźwigarową, która zachowuje się dziwnie. W przypadku gdy wciągnik z ładunkiem znajduje się na środku dźwigara suwnica pracuje poprawnie. Gdy wciągnik z ładunkiem przejedzie w lewe lub prawe skrajne położenie suwnica po zatrzymaniu ma trudności z ponownym uruchomieniem mechanizmu jazdy.

Odpowiada Stanisław Świderski - ekspert w segmencie suwnice, wciągniki, wciągarki, żurawie stacjonarne, udźwigowienie stanowisk pracy


Proszę obserwować zachowanie koła napędowego w czołownicy po stronie przeciwnej do położenia wciągnika. Prawdopodobnie koło napędowe w tej czołownicy nie ma styku z szyną i obraca się w powietrzu. W takim przypadku rozruch mechanizmu jazdy odbywa się tylko z wykorzystaniem jednego napędu. Przyczyną tego stanu rzeczy może być skręcenie dźwigara w wyniku naprężeń spawalniczych, co powoduje, że koła jezdne suwnicy nie stoją na jednej płaszczyźnie. Przy asymetrycznym położeniu wciągnika suwnica prawdopodobnie podparta jest tylko w 3 punktach. Przyczyną może być również wadliwe połącznie czołownic z dźwigarem - wówczas, mimo poprawności geometrii dźwigara, efekt będzie taki sam. 

 

Masz problem? Zapytaj!

Nasi eksperci odpowiadają na Państwa pytania.

BLOG