Pomiary geometrii suwnic oraz torowisk
Maksymalne wykorzystanie mocy produkcyjnych suwnicy i kontrolowanie łącznego kosztu użytkowania.

Zapytaj o usługę
Opis
Na podstawie raportu niezawodności suwnicy klient może podejmować trafne decyzje umożliwiające maksymalne wykorzystanie mocy produkcyjnych suwnicy i kontrolowanie łącznego kosztu użytkowania. Dzięki temu można planować konserwację lub modernizację sprzętu w celu zwiększania jego bezpieczeństwa i dostępności przy sprawniejszej obsłudze ładunków.
Większa żywotność eksploatacyjna sprzętu
Raport analizy niezawodności suwnicy wyznacza kierunki działań pozwalających zwiększać wydajność i niezawodność sprzętu. Kierując się tymi informacjami, można optymalnie zaplanować czas i zakres przyszłych czynności serwisowych w celu zapewnienia dalszej bezpiecznej pracy. Konserwacja prewencyjna może się przyczynić do znacznego zwiększenia żywotności eksploatacyjnej sprzętu.
Problemy z kołami i innymi komponentami suwnic?
Płynna jazda suwnicy zapobiega nietypowemu i przedwczesnemu zużywaniu się kół suwnic, szyn i innych elementów. Pozwala to zmniejszyć koszty napraw i przestojów.
Analiza torów pozwala uzyskać szczegółowe informacje
Analiza torów suwnic Konecranes RailQ daje szybsze, bezpieczniejsze i dokładniejsze wyniki od innych dostępnych na rynku rodzajów badania torów jezdnych suwnic. Na podstawie uzyskanych informacji można podejmować optymalne i opłacalne działania korygujące, aby zapewnić płynną i bezpieczną pracę suwnicy na torowisku.
Wykorzystując metodę RailQ możemy wygenerować dwu- i trójwymiarowe wykresy poszczególnych szyn toru, identyfikując nierówności i inne problemy. Informacje o wymaganej rektyfikacji torowiska są generowane i prezentowane z bardzo dużą dokładnością oraz w krótkim czasie. Metoda pozwala uzyskać zalecenia optymalnych działań korygujących i opłacalnych rozwiązań dla klienta.
Analiza torów wykonywana przez firmę Konecranes jest bezpieczniejsza i szybsza od tradycyjnych pomiarów geodezyjnych. Po zamontowaniu robota RailQ na szynie, technik nie musi przebywać na torowisku w celu wykonania pomiaru, dzięki czemu analiza jest bezpieczniejsza. Narzędzia zrobotyzowane zwiększają dokładność uzyskiwanych danych. Dzięki nim mamy dostęp do odcinków szyn niedostępnych w przypadku innych metod.