×
Aktualności

CM Labs dostarcza symulatory treningowe nowej edycji do Manitowoc

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Firma CM Labs ogłosiła, że opracowuje drugą z serii przełomowych symulatorów prezentujących intuicyjny system sterowania żurawiem CCS firmy Manitowoc Cranes, wiodącego światowego producenta żurawi i rozwiązań do podnoszenia.

Symulatory Vortex firmy CM Labs zapewniają szkolenie operatorów i wspierają stosowanie produktów Manitowoc, zapewniając operatorom bezpośrednie doświadczenie możliwości sterowania żurawi wyposażonych w system sterowania CCS.

Platforma operacyjna CCS Manitowoc zapewnia wspólny interfejs w relacji człowiek-maszyna w wielu liniach produktowych żurawi. Każda jednostka CCS ma ten sam układ sterowania ze znormalizowanymi symbolami i składa się z kilku wspólnych elementów, jak: sterownik żurawia, sterownik bezpieczeństwa, małe IO (wejście / wyjście), duże IO, joysticki, pokrętło jog oraz wyświetlacz.

Manitowoc zaangażował CM Labs do zintegrowania nowej technologii sterowania w symulatorach, aby umożliwić dealerom i klientom doświadczenie i szkolenie w środowisku CCS jak w prawdziwym miejscu pracy.

Nasz projekt zaczyna się od relacji z maszyną, dzięki czemu interfejs użytkownika jest bardzo zbliżony do rzeczywistego. Było to ważne dla Manitowoc, aby produkt końcowy wyglądał i zachowywał się jak jego marka, powiedział Drew Carruthers, kierownik linii produktów w branży urządzeń budowlanych.

Wybraliśmy CM Labs, ponieważ są liderem w symulacji pracy żurawi, a ich najwyższej jakości rozwiązania są już szeroko stosowane w organizacjach szkoleniowych, powiedział John Alexander, dyrektor ds. Obsługi żurawi terenowych, mobilnego szkolenia i telematyki w Manitowoc. Wielu naszych klientów codziennie korzysta z symulatorów CM Labs.

Pierwsze symulatory dostarczone przez CM Labs powtórzyły funkcjonalność żurawia Grove RT540E firmy Manitowoc o udźwigu 35 ton. Druga seria symulatorów CM Labs została zaprojektowana w celu odtworzenia zachowania żurawia gąsienicowego MLC165 o udźwigu 165 ton, wyprodukowanego przez Manitowoc. Oba symulatory są sterowane przy pomocy rzeczywistego interfejsu użytkownika CCS.

Symulatory Vortex są zasilane przez Vortex Studio, opartej na fizyce symulacji w czasie rzeczywistym, która zapewnia wyjątkowo realne odczucie pracy z rzeczywistym urządzeniem. Oznacza to, że symulacja obejmuje rzeczywiste pokładowe komputery żurawia i wskaźniki momentu obciążenia, różne konfiguracje wysięgników, dokładną symulację zachowania maszyny, a także symulację właściwości fizycznych liny wyciągarki, zawiesi i ładunku oraz wiele opcji olinowania.

Podobnie jak w przypadku wszystkich symulatorów Vortex, wysokiej jakości efekty wizualne i dźwiękowe uzupełniają emocjonujące wrażenia. Ta nadrzędna dokładność zapewnia, że umiejętności wyuczone na symulatorze będą lepiej wykorzystywane podczas pracy „na żywo”.

Dealerzy i operatorzy żurawi Manitowoc, którzy są zainteresowani zakupem symulatora żurawia Vortex wyposażonego w system CCS, w celu wykorzystania go do szkolenia, mogą to zrobić za pośrednictwem Manitowoc Crane Care.

Pozostałe aktualności

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Dzień litowo-jonowych innowacji w STILL

Ponad 100 uczestników, 5 merytorycznych stref tematycznych, polska prapremiera wózka RX 60 Li-Ion oraz prelekcja gen. Hermaszewskiego na temat...

Żródło: STILL

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Nowy ciężki żuraw TCC 78000 w porcie Rostock

Liebherr-MCCtec Rostock GmbH uruchomił nowy żuraw TCC 78000 w porcie morskim w Rostocku. Urządzenie będzie wspierać nie tylko rodzimy biznes...

Żródło: Liebherr-MCCtec Rostock GmbH

wszystkie aktualności

BLOG