×
Aktualności

CM Labs dostarcza symulatory treningowe nowej edycji do Manitowoc

Firma CM Labs ogłosiła, że opracowuje drugą z serii przełomowych symulatorów prezentujących intuicyjny system sterowania żurawiem CCS firmy Manitowoc Cranes, wiodącego światowego producenta żurawi i rozwiązań do podnoszenia.

Symulatory Vortex firmy CM Labs zapewniają szkolenie operatorów i wspierają stosowanie produktów Manitowoc, zapewniając operatorom bezpośrednie doświadczenie możliwości sterowania żurawi wyposażonych w system sterowania CCS.

Platforma operacyjna CCS Manitowoc zapewnia wspólny interfejs w relacji człowiek-maszyna w wielu liniach produktowych żurawi. Każda jednostka CCS ma ten sam układ sterowania ze znormalizowanymi symbolami i składa się z kilku wspólnych elementów, jak: sterownik żurawia, sterownik bezpieczeństwa, małe IO (wejście / wyjście), duże IO, joysticki, pokrętło jog oraz wyświetlacz.

Manitowoc zaangażował CM Labs do zintegrowania nowej technologii sterowania w symulatorach, aby umożliwić dealerom i klientom doświadczenie i szkolenie w środowisku CCS jak w prawdziwym miejscu pracy.

Nasz projekt zaczyna się od relacji z maszyną, dzięki czemu interfejs użytkownika jest bardzo zbliżony do rzeczywistego. Było to ważne dla Manitowoc, aby produkt końcowy wyglądał i zachowywał się jak jego marka, powiedział Drew Carruthers, kierownik linii produktów w branży urządzeń budowlanych.

Wybraliśmy CM Labs, ponieważ są liderem w symulacji pracy żurawi, a ich najwyższej jakości rozwiązania są już szeroko stosowane w organizacjach szkoleniowych, powiedział John Alexander, dyrektor ds. Obsługi żurawi terenowych, mobilnego szkolenia i telematyki w Manitowoc. Wielu naszych klientów codziennie korzysta z symulatorów CM Labs.

Pierwsze symulatory dostarczone przez CM Labs powtórzyły funkcjonalność żurawia Grove RT540E firmy Manitowoc o udźwigu 35 ton. Druga seria symulatorów CM Labs została zaprojektowana w celu odtworzenia zachowania żurawia gąsienicowego MLC165 o udźwigu 165 ton, wyprodukowanego przez Manitowoc. Oba symulatory są sterowane przy pomocy rzeczywistego interfejsu użytkownika CCS.

Symulatory Vortex są zasilane przez Vortex Studio, opartej na fizyce symulacji w czasie rzeczywistym, która zapewnia wyjątkowo realne odczucie pracy z rzeczywistym urządzeniem. Oznacza to, że symulacja obejmuje rzeczywiste pokładowe komputery żurawia i wskaźniki momentu obciążenia, różne konfiguracje wysięgników, dokładną symulację zachowania maszyny, a także symulację właściwości fizycznych liny wyciągarki, zawiesi i ładunku oraz wiele opcji olinowania.

Podobnie jak w przypadku wszystkich symulatorów Vortex, wysokiej jakości efekty wizualne i dźwiękowe uzupełniają emocjonujące wrażenia. Ta nadrzędna dokładność zapewnia, że umiejętności wyuczone na symulatorze będą lepiej wykorzystywane podczas pracy „na żywo”.

Dealerzy i operatorzy żurawi Manitowoc, którzy są zainteresowani zakupem symulatora żurawia Vortex wyposażonego w system CCS, w celu wykorzystania go do szkolenia, mogą to zrobić za pośrednictwem Manitowoc Crane Care.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Efektowne ekspozycje, pokazy specjalistycznego sprzętu oraz możliwość zobaczenia na żywo nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa oraz innych...

Żródło: MTP