×
Aktualności

Debiut liny KONE UltraRope w Niemczech

KONE, światowy lider w branży wind i schodów ruchomych, zainstaluje dźwigi wyposażone w nowy rodzaj liny o zaawansowanej technologii w wieżowcu ONE we Frankfurcie nad Menem w Niemczech.

Wielofunkcyjny wieżowiec jest obecnie w trakcie budowy, podczas której wykorzystywana jest winda budowlana KONE JumpLift. Po zakończeniu budowy wieżowiec zostanie wyposażony w windy, które będą poruszać się przy zastosowaniu super lekkiej liny do wysokiego podnoszenia KONE UltraRope.

Zlokalizowany na skrzyżowaniu dzielnicy finansowej i dzielnicy europejskiej Europaviertel we Frankfurcie nad Menem, budynek ONE wzniesie się na wysokość około 190 metrów i mieścił będzie pomieszczenia hotelowe i biurowe wraz z wyjątkowymi udogodnieniami. 49-piętrowy wielofunkcyjny wieżowiec to miejsce, gdzie po raz pierwszy na niemieckim rynku zastosowane będą technologie KONE UltraRope i KONE JumpLift.

KONE JumpLift zaspokaja potrzeby związanie z transportem pionowym na placu budowy wysokich wieżowców, a gdy projekt zostanie ukończony, KONE UltraRope i nasze inteligentne technologie pomogą zapewnić najwyższą jakość przepływu osób godną tej światowej klasy nieruchomości, mówi Thomas Hinnerskov, wiceprezes wykonawczy KONE dla Europy Centralnej i Północnej.

KONE dostarczy do wieżowca ONE łącznie 22 windy, bramki wejściowe i zaawansowane rozwiązania przepływu osób. W szczególności budynek będzie wyposażony w 13 wind osobowych KONE Mini-Space działających z prędkością do siedmiu metrów na sekundę i 6 wind bez maszynowni KONE MonoSpace. Będzie również wyposażony w windę przeciwpożarową o udźwigu 4 000 kg i dwie ciężkie windy towarowo-serwisowe KONE Transys o udźwigu do 4 000 kg.

Zgodnie z założeniem budynek będzie użytkowany codziennie przez 1800 osób.

Dzięki zintegrowanym rozwiązaniom KONE przeznaczonym dla inteligentnych budynków ich przemieszczanie się będzie płynne i bezpieczne. Bramki wejściowe KONE współpracujące z systemem kontroli dostępu KONE DCS (ang. Destination Control System) będą przypisywać windy w punkcie wejścia do inteligentnego lobby budynku. KONE E-Link umożliwi monitorowanie urządzenia z jednego miejsca.

Budynek ONE ma zostać ukończony pod koniec 2021 r. Budowany jest przez CA Immo, które jest również generalnym wykonawcą i inwestorem projektu. Za projekt architektoniczny odpowiada Meurer Generalplaner.

Galeria

Pozostałe aktualności