×
Aktualności

Demag AC 80-4 – nowozaprojektowany żuraw terenowy w ofercie Tadano i Demag

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Demag miał już w swojej ofercie 80-tonowy żuraw AC 80-2. Nowy żuraw samojezdny Demag AC 80-4 ma dużą moc i jest bardzo wydajny. W wielu obszarach przewyższa nawet przedstawicieli klasy 90-tonowej.

Światowy sukces tego modelu pokazał, że istnieje duże zainteresowanie żurawiem o tego rodzaju udźwigu. Dlatego zdecydowaliśmy się dodać AC 80-4 do naszego portfolio produktów w segmencie do 100 ton, wyjaśnia Michael Klein, Kierownik ds. Marketingu Produktów.

 

Imponujące parametry żurawia Demag AC 80-4

Główny wysięgnik żurawia terenowego Demag AC 80-4 ma długość 60 metrów. W wybranych konfiguracjach może uzyskać najdłuższy wysięgnik główny w klasie do 120 ton. W klasie do 100 ton żaden inny żuraw nie zbliża się do swojego udźwigu z całkowicie wysuniętym wysięgnikiem o promieniu 30 metrów. Żuraw Demag AC 80-4 może unieść imponujące 5,4 tony przy promieniu 14 metrów. Podnosi również poprzeczkę dzięki wysunięciu głównego wysięgnika do 50 merów. W promieniu 10 metrów może podnieść 9,7 tony, czyli o 2,2 tony więcej niż najpotężniejszy konkurent. Pod względem uciągu liny Demag AC 80-4 również wyprzedza innych - 66,9 kN, czyli 6,8 tony, nie ma sobie równych w swojej klasie.

Zasięg głównego wysięgnika można jeszcze bardziej zwiększyć za pomocą przedłużenia głównego wysięgnika o długości 6,5 metra, które można przesunąć o 25 ° i 50 °. Jego udźwig wynosi 23,8 tony, co oznacza, że ​​można go używać do podnoszenia ciężkich ładunków nad przeszkodami.

Przedłużenie można złożyć i transportować na wysięgniku głównym i dzięki temu można je szczególnie szybko przygotować do użytku. Dodatkowo dla Demag AC 80-4 dostępna jest prowadnica o długości 1,50 metra i udźwigu 26,6 ton. W związku z tym AC 80-4 jest również zalecany do projektów wewnętrznych. Główny wysięgnik można obniżyć do 3 ° poniżej jego pozycji poziomej, dzięki czemu można łatwo wyeliminować potencjalną pracę na wysokości, a wysięgniki można zamontować szybko i bezpiecznie.

 

Najbardziej kompaktowy żuraw w swojej klasie

Wszystkie żurawie terenowe Demag charakteryzują się zwartą konstrukcją. Nowy żuraw samojezdny AC 80-4 nie jest wyjątkiem. Niemal wszystkie jego wymiary są mniejsze niż w innych czteroosiowych jednostkach tej klasy. Całkowita długość wynosi 12,15 metra, długość podwozia 10,60 metra. Wysokość nie przekracza 3,85 metra, a zwis przedni to zaledwie 1,49 metra.

Szerokość wynosząca zaledwie 2,55 metra oznacza, że AC 80-4 lepiej sprawdza się w ciasnych miejscach pracy niż jakikolwiek inny żuraw tej klasy, mówi Michael Klein.

 

Jazda z przeciwwagą o masie 9,3 tony

Wyrafinowana konstrukcja przeciwwagi umożliwia zestawienie maksymalnej przeciwwagi o masie 17,7 tony. Żuraw może sam przetransportować do 9,3 tony tej przeciwwagi, nie przekraczając 12-tonowego dopuszczalnego obciążenia osi, a wszystko to z wysięgnikiem odchylanym o długości 6,5 metra. Konfiguracja obejmuje również zblocze hakowe z trzema rolkami na pokładzie.

Takie wyposażenie AC 80-4 pozwala na samodzielną obsługę szerokiej gamy operacji w wielu krajach europejskich bez konieczności korzystania z drogich pojazdów towarzyszących, podkreśla Michael Klein. Nawet przy dopuszczalnym nacisku na oś wynoszącym 10 ton może unieść 3,3 tony przeciwwagi. Oznacza to, że może bez problemu przekraczać mosty o dopuszczalnej masie 10 ton i w wielu przypadkach uniknąć czasochłonnych objazdów.

 

Silnik i skrzynia biegów Mercedes-Benz

AC 80-4 jest wyposażony w silnik Mercedes-Benz o mocy 340 kW (462 KM) i maksymalnym momencie obrotowym 2200 Nm. Najnowocześniejszy silnik wysokoprężny spełnia wymogi emisji spalin EU Stage V. Skrzynia biegów Mercedes-Benz G230-12 wraz z układem napędowym tego samego producenta odpowiada za przenoszenie mocy silnika na drogę. Dwanaście biegów do przodu i dwa biegi wsteczne, sterowanie wszystkimi kołami w standardzie oraz dwie lub trzy napędzane osie sprawiają, że AC 80-4 doskonale sprawdza się nie tylko w trudnym terenie, ale także podczas szybkiej jazdy po autostradach i na długich trasach.

 

System Demag Surround View

Demag Surround View ułatwia operatorom ustawienie żurawia AC 80-4 w miejscu pracy. System wykorzystuje cztery kamery żurawia, aby pokazać wspomagany komputerowo diagram możliwego wysięgu, a także promień skrętu przeciwwagi w aktualnej lokalizacji żurawia.

Demag Surround View wyświetla w kabinie różne szerokości wysięgników, dzięki czemu operator żurawia może ustawić urządzenie na placu budowy w celu dostatecznego wysunięcia wszystkich wysięgników i zapewnienia wymaganego promienia obrotu. Zmniejsza to czasochłonne pomiary oraz próby i błędy podczas poszukiwania lokalizacji, dzięki czemu żuraw może być szybciej przygotowany do pracy, wyjaśnia Michael Klein.

Demag Surround View wspiera również kierowcę w drodze na plac budowy. Kamery mogą wyświetlać obrazy bocznych obszarów żurawia podczas skręcania, ułatwiając wykrywanie rowerzystów, pieszych lub przeszkód. Funkcja jest aktywowana automatycznie po uruchomieniu.

 

Sterowanie Demag IC-1 Plus

AC 80-4 jest również wyposażony w innowacyjny system sterowania Demag IC-1 Plus, który przez wielu ekspertów jest uważany za przodujący system sterowania żurawiem na rynku. Podczas pracy IC 1 Plus oblicza udźwig żurawia dla każdego położenia wysięgnika jako funkcję kąta obrotu nadbudowy. Oznacza to, że maksymalny dostępny udźwig może być używany z dowolną konfiguracją wysięgników, w tym asymetrycznych. Ta zaleta jest zmaksymalizowana w połączeniu z systemem Flex Base, który umożliwia wysunięcie wysięgników do dowolnego miejsca w ich zasięgu, ponieważ system ten umożliwia wysunięcie wysięgników aż do otaczających przeszkód, nawet w przypadku asymetrycznej konfiguracji. Umożliwia to wykorzystanie maksymalnego możliwego udźwigu w każdej sytuacji i doskonale sprawdza się zwłaszcza w ciasnych miejscach pracy. Umożliwia również AC 80-4 obsługę żurawi, które normalnie byłyby wyłączną domeną większych urządzeń. Ponadto dociera do miejsc, do których większe żurawia nie byłyby w ogóle w stanie dotrzeć ze względu na swoje wymiary.

Rozbudowany wyświetlacz graficzny zapewnia maksymalną możliwą wygodę: jest zaprojektowany w postaci radaru udźwigu i dostarcza operatorom dodatkowe dane. Są to informacje o udźwigu w zakresie roboczym z uwzględnieniem pozycji wysięgnika i promienia obrotu.

Funkcja automatycznego wykrywania przeciwwagi wspiera operatorów żurawi w ustawianiu przeciwwagi. System IC 1 Plus automatycznie ją wykrywa.

Żuraw jest dostępny z rozwiązaniem telematycznym IC-1 Remote. Umożliwia ono zdalny odczyt i diagnostykę wszystkich ważnych danych żurawia oraz pozwala właścicielom zintegrować AC 80-4 z własnym systemem zarządzania flotą.

 

Dla żurawia AC 80-4 emisje i hałas to nie problem

Dla żurawia AC 80-4 dostępny jest uhonorowany nagrodą ESTA pakiet E. Ta funkcja to układ elektrohydrauliczny przeznaczony do podłączenia do żurawia. Jest wyposażony w zintegrowany silnik elektryczny o mocy 32 kW, który umożliwia niezwykle cichą pracę bez emisji spalin. Specyficzne zastosowania pakietu E obejmują prace wykonywane wewnątrz budynków, w gęsto zabudowanych obszarach miejskich oraz w nocy na obszarach miejskich.

 

Poznaj bliżej żuraw samojezdny Demag AC 80-4:

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG