×
Aktualności

Hiab wprowadza HiVision dla hakowców MULTILIFT

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Hiab wprowadza swój system wizyjny HiVision dla hakowców MULTILIFT. HiVision tworzy doświadczenie Rozszerzonej Rzeczywistości, nakładając wskazówki dotyczące wykonywania operacji oraz informacje o sprzęcie na rzeczywisty materiał filmowy zarejestrowany przez tylne kamery. Operator widzi go na ekranie dotykowym w kabinie ciężarówki, który służy również do obsługi hakowca.

Połączyliśmy technologię kamer HiVision z najnowszymi innowacjami w branży, aby stworzyć HiVision dla hakowców MULTILIFT. Nowy system oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli wszystkich naszych hakowców. HiVision sprawia, że obsługa urządzenia jest łatwiejsza, bezpieczniejsza i szybsza, co prowadzi do mniejszego zużycia eksploatacyjnego sprzętu, zmniejszając ryzyko wypadków i zwiększając wydajność, powiedział Jan-Erik Lindfors, wiceprezes New Business Solutions, Hiab.

Hakowiec MULTILIFT z systemem HiVision ma trzy zamontowane z tyłu kamery na różnych wysokościach, co daje operatorowi pełny podgląd. System może wykrywać kontenery, a poprzez naciśnięcie przycisku operator może wybrać podniesienie żądanego kontenera.

W trudnych warunkach HiVision ułatwia pracę hakowcem, ponieważ system prowadzi kierowcę do podłączenia kontenera przy pierwszej próbie. Cieszymy się, że wprowadziliśmy tę bardziej intuicyjną obsługę na rynek, ponieważ istnieje duże zainteresowanie tym zagadnieniem, dodał Jon Lopez, wiceprezes Demountables, Hiab.

HiVision to kolejny krok w kierunku większego bezpieczeństwa, ponieważ system pokazuje operatorowi, czy kontener jest prawidłowo załadowany i zabezpieczony. Ostrzega również o wszelkich stałych  lub zbliżających się przeszkodach, aby kierowca mógł zatrzymać każdą operację, która w przeciwnym razie mogłaby doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

HiVision dla MULTILIFT został specjalnie zaprojektowany do współpracy z niedawno wprowadzoną serią MULTILIFT Ultima, najbardziej zaawansowaną gamą hakowców na świecie. Koncepcja ta po raz pierwszy została pokazana podczas imprezy Transport-Logistics 2019 która odbyła się w bieżącym miesiącu w Helsinkach.

Pozostałe aktualności

Liebherr otwiera nową filię w porcie w Hamburgu

Liebherr otwiera nową filię w porcie w Hamburgu

Liebherr-MCCtec Vertriebs- und Service GmbH inwestuje około 20 milionów euro w nową spółkę zależną w porcie w Hamburgu. Oficjalne przekazanie...

Żródło: Liebherr, Zakład w Nenzing

Porozumienie pomiędzy UDT a PIP

Porozumienie pomiędzy UDT a PIP

6. września  br. w siedzibie Urzędu Dozoru Technicznego zostało zawarte porozumienie pomiędzy Państwową Inspekcją Pracy i Urzędem Dozoru...

Żródło: UDT

Arena szklanych trendów

Arena szklanych trendów

Nie ma drugiego miejsca w Polsce prezentującego tak szeroką ofertę nowoczesnych maszyn, urządzeń i akcesoriów stosowanych w przemyśle szklarskim....

Żródło: MTP

wszystkie aktualności

BLOG