×
Aktualności

Hiab wprowadza HiVision dla hakowców MULTILIFT

Hiab wprowadza swój system wizyjny HiVision dla hakowców MULTILIFT. HiVision tworzy doświadczenie Rozszerzonej Rzeczywistości, nakładając wskazówki dotyczące wykonywania operacji oraz informacje o sprzęcie na rzeczywisty materiał filmowy zarejestrowany przez tylne kamery. Operator widzi go na ekranie dotykowym w kabinie ciężarówki, który służy również do obsługi hakowca.

Połączyliśmy technologię kamer HiVision z najnowszymi innowacjami w branży, aby stworzyć HiVision dla hakowców MULTILIFT. Nowy system oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa i kontroli wszystkich naszych hakowców. HiVision sprawia, że obsługa urządzenia jest łatwiejsza, bezpieczniejsza i szybsza, co prowadzi do mniejszego zużycia eksploatacyjnego sprzętu, zmniejszając ryzyko wypadków i zwiększając wydajność, powiedział Jan-Erik Lindfors, wiceprezes New Business Solutions, Hiab.

Hakowiec MULTILIFT z systemem HiVision ma trzy zamontowane z tyłu kamery na różnych wysokościach, co daje operatorowi pełny podgląd. System może wykrywać kontenery, a poprzez naciśnięcie przycisku operator może wybrać podniesienie żądanego kontenera.

W trudnych warunkach HiVision ułatwia pracę hakowcem, ponieważ system prowadzi kierowcę do podłączenia kontenera przy pierwszej próbie. Cieszymy się, że wprowadziliśmy tę bardziej intuicyjną obsługę na rynek, ponieważ istnieje duże zainteresowanie tym zagadnieniem, dodał Jon Lopez, wiceprezes Demountables, Hiab.

HiVision to kolejny krok w kierunku większego bezpieczeństwa, ponieważ system pokazuje operatorowi, czy kontener jest prawidłowo załadowany i zabezpieczony. Ostrzega również o wszelkich stałych  lub zbliżających się przeszkodach, aby kierowca mógł zatrzymać każdą operację, która w przeciwnym razie mogłaby doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

HiVision dla MULTILIFT został specjalnie zaprojektowany do współpracy z niedawno wprowadzoną serią MULTILIFT Ultima, najbardziej zaawansowaną gamą hakowców na świecie. Koncepcja ta po raz pierwszy została pokazana podczas imprezy Transport-Logistics 2019 która odbyła się w bieżącym miesiącu w Helsinkach.

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Baoli na fali wzrostów chińskiego eksportu

Według najnowszych danych producentów Europa stała się w minionym roku największym importerem wózków widłowych z Chin. Baoli Polska planuje...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Szklana rzeczywistość czyli targi Glass

Efektowne ekspozycje, pokazy specjalistycznego sprzętu oraz możliwość zobaczenia na żywo nowoczesnych rozwiązań dla budownictwa oraz innych...

Żródło: MTP