×
Aktualności

Hyster wprowadza na rynek 7-9-tonowe zintegrowane litowo-jonowe wózki podnośnikowe

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Hyster wprowadził na rynek nową serię wózków widłowych J7.0–9.0XNL z całkowicie zintegrowanymi akumulatorami litowo-jonowymi. Elektryczne wózki podnośnikowe o zerowej emisji i udźwigu 7-9 ton oferują porównywalne osiągi silnika wysokoprężnego i możliwość szybkiego ładowania.

Nowe wózki Hyster można w pełni naładować w zaledwie 80 minut. Są wyposażone w akumulatory litowo-jonowe o wysokim napięciu i mogą bez problemu podołać pracy na trzy zmiany w wymagających zastosowaniach przemysłowych. Branża papiernicza, drzewna, materiałów budowlanych, metalowa i wiele innych mogą teraz z łatwością wprowadzić do swojej floty wytrzymałe elektryczne wózki podnośnikowe, które oferują najlepszy w swojej klasie promień skrętu, szybkie przyspieszenie i jeszcze bardziej responsywną pracę.

Wprowadzenie tej serii wózków daje trudnym zastosowaniom wiarygodną alternatywę dla wózków spalinowych, dzięki unikalnemu połączeniu akumulatora litowo-jonowego, wysokonapięciowego układu napędowego i zastosowaniu wielofazowych silników z magnesami trwałymi, mówi Phil Irlandia, Leader Programu 20/20, Rozwiązania z Przeciwwagą dla Hyster. Operatorzy mogą oczekiwać zdolności podobnych do układów scalonych pod względem produktywności, kontroli i autonomii, a także dodatkowych korzyści w postaci obniżonego poziomu hałasu, zerowej emisji i niskiego całkowitego kosztu posiadania.

Cztery nowe modele (dwa kompaktowe i dwa standardowe) mogą pracować z maksymalną wydajnością przez pełne 8 godzin. Dzięki dużemu  przyspieszeniu na pierwszych 15 metrach i maksymalnym prędkościom do 21 km / h (bez ładunku) i 18 km / h (z ładunkiem) zadanie można wykonać szybko, na długich dystansach jazdy.

Akumulator litowo-jonowy można w pełni naładować w mniej niż 80 minut przy użyciu ładowarki o mocy 50 kW, która umożliwia szybkie ładowanie okazyjne podczas regularnych przerw w pracy, co eliminuje potrzebę wymiany akumulatora. Najnowocześniejsza technologia silników i akumulatorów zapewnia maksymalną produktywność i minimalne wymagania serwisowe. Zintegrowany akumulator litowo-jonowy nie wymaga konserwacji i przy odpowiednim zastosowaniu ma trzykrotnie dłuższą żywotność niż akumulatory kwasowo-ołowiowe.

Nowe, wytrzymałe wózki zapewniają niezawodność zarówno w zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Bezobsługowy system stabilizacji (ang. Hyster Stability Mechanism) pomaga utrzymać stabilną pozycję wózka, zapewniając wydajną pracę nawet na nierównych powierzchniach, podczas gdy solidne podwozie i konstrukcja masztu o wysokiej wytrzymałości optymalizują udźwig, widoczność i sztywność.

Dzięki Pacesetter VSM ™ wszystkie systemy pojazdu są zarządzane elektronicznie, aby zoptymalizować  wydajność i zwiększyć niezawodność. Okablowanie CANbus, uszczelnione złącza i czujniki Halla zmniejszają złożoność komunikacji systemu wózka.

Dla operatora wózek jest wygodny. Przedział operatora jest łatwo dostępny, ma wolną przestrzeń na nogi, regulowaną kolumnę kierownicy oraz tylny uchwyt z klaksonem. W pełni amortyzowany fotel i niski poziom wibracji zapewnia wygodę, a pedały w stylu samochodowym zapewniają precyzyjne sterowania przy niskich prędkościach i płynną, elektroniczną zmianę biegów. Mini-dźwignie TouchPoint zintegrowane z podłokietnikiem zapewniają sterowanie hydrauliczne i inne kluczowe funkcje.

Układ hydrauliczny Autospeed pomaga zmaksymalizować ogólną reakcję i sterowność wózka. Ponadto, nie ma potrzeby ręcznego sterowania prędkością silnika podnośnika podczas podnoszenia, operatorzy mogą być jeszcze bardziej produktywni, mówi Phil.

System automatycznego hamowania ADS pomaga zmniejszyć zmęczenie, zatrzymując wózek w kontrolowany sposób, gdy nie przyspiesza, a doskonała widoczność przez maszt i ogólna sztywność mogą pomóc zwiększyć pewność operatora.

Aby pomóc dopasować osiągi wózka do konkretnego zastosowania, szerokie wózki typu hakowego umożliwiają montaż szerokiej gamy wideł i osprzętu. Do wózków dostępnych jest wiele innych opcji i dodatkowych funkcji.

Nowa seria wózków została zaprojektowana tak, aby zapewnić niski całkowity koszt posiadania przez cały okres użytkowania, z wszystkimi zaletami obsługi i konserwacji wózka elektrycznego, nawet podczas pracy w godzinach z mniejszym obciążeniem. Chociaż początkowe koszty wózka, akumulatora i ładowarki są wyższe, zwrot kosztów jest możliwy w ciągu zaledwie dwóch lat w porównaniu z analogicznymi wózkami Hyster IC.

Pozostałe aktualności

2000. żuraw Jekko na 20-lecie firmy

2000. żuraw Jekko na 20-lecie firmy

Rok 2020, choć trudny pod wieloma względami, to czas kiedy firma osiągnęła podwójny kamień milowy - dokładnie 20 lat po pierwszym prototypie mini...

Żródło: Jekko Europe

wszystkie aktualności

BLOG