×
Aktualności

Inteligentne sterowanie żurawiem PALFINGER

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Inteligentne sterowanie żurawiem przeładunkowym PALFINGER — Smart Control — sprawia, że ​​praca z żurawiem jest bardziej wydajna, dzięki intuicyjnemu sterowaniu jego końcówką. Inteligentny system daje operatorom większą swobodę przy bardziej złożonych operacjach podnoszenia.

Nowy system sterowania żurawiem pomaga szybciej i łatwiej wykonać wiele prac. Przykładem mogą być: opróżnianie koszy do recyklingu w kompleksach mieszkalnych, rozprowadzanie materiałów sypkich za pomocą chwytaków czy prace fundamentowe realizowane przy użyciu świdrów do ziemi.

 

Inteligentny system sterowanie PALFINGER oszczędza czas i zwiększa efektywność

Intuicyjna technologia pozwala operatorom żurawi całkowicie skupić się na obsłudze ładunku i środowisku pracy oraz na bardziej złożonych fazach samej operacji podnoszenia.

Chcemy, aby praca z żurawiem była jeszcze łatwiejsza, bardziej wydajna i inteligentna, powiedział Michael Völker, Szef Działu Zarządzania Produktem w PALFINGER. Ostatecznie nowy system sterowania końcówką żurawia zapewnia większą liczbę operacji podnoszenia, a tym samym większą rentowność.

Końcówkę żurawia można przesuwać w pionie lub w poziomie do żądanej pozycji za pomocą jednego ruchu dźwigni pilota zdalnego sterowania. Konwencjonalne sterowanie wymaga kilku ruchów dźwignią. Logika ruchów nowego sterowania żurawiem jest przetwarzana w jednostce sterującej PALTRONIC. W tle system samodzielnie oblicza kierunek ruchu za pomocą czujników i elektroniki. W połączeniu z funkcją HPSC-Plus LOAD można również uwzględnić i skompensować pochylenie ciężarówki.

Gdy układ wysięgnika wysuwanego jest w pełni rozłożony, system inteligentnego sterowania oblicza odchylenie położenia wysięgnika aż do końcówki żurawia i automatycznie je kompensuje. Dzięki funkcji Flow Sharing, elektronicznemu systemowi dystrybucji oleju, ilość wymaganego oleju hydraulicznego zawsze dostosowuje się do aktualnych wymagań. Gwarantuje to płynne ruchy żurawia. Jeśli operator żurawia nie potrzebuje systemu wspomagania, można go w każdej chwili po prostu wyłączyć lub zmienić.

 

Inteligentne sterowanie obsługuje również dodatkowe wysięgniki żurawia

System sterowania Smart Control może obsługiwać także żurawie przeładunkowe z dodatkowym układem wysięgnika przegubowego. W tym przypadku wysięgnik główny, wysięgnik przegubowy i układ wysięgnika wysuwanego są obsługiwane za pomocą nowego typu sterowania żurawiem. Konwencjonalne sterowanie jest używane, począwszy od dodatkowego układu przegubowego wysięgnika. Można również zastosować dodatkowe wyposażenie, takie jak chwytaki, widły do ​​palet lub świdry ziemne.

Kolejną zaletą jest to, że nowego systemu można się szybko nauczyć dzięki intuicyjnej i prostej obsłudze. Okres szkolenia zarówno nowych, jak i doświadczonych operatorów na nowych modelach żurawi PALFINGER został skrócony.

PALFINGER jest pierwszym producentem żurawi przeładunkowych, który oferuje innowacyjny system sterowania końcówką żurawia, jak Smart Control, dla całego zakresu od 29 do 58 ton metrycznych.

Sterowanie obejmuje do ośmiu rozszerzeń — całą gamę żurawi serii TEC 7 od modelu PK 29.502 TEC 7 do PK 58.002 TEC 7.

Pozostałe aktualności

Rozbudowa modułowego systemu Demag KBK

Rozbudowa modułowego systemu Demag KBK

Wraz z kilkoma innowacjami firma Demag rozszerza możliwości zastosowania i modyfikacji swojego uniwersalnego systemu lekkich suwnic KBK. Nacisk...

Żródło: Konecranes and Demag Sp. z o.o.

wszystkie aktualności

BLOG