×
Aktualności

Kolejny polski żuraw KR160 już w sprzedaży

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Po rozpoczęciu seryjnej produkcji pierwszego polskiego żurawia wieżowego KR90-5, który swoją premierę miał rok temu, firma Krupinski Cranes przedstawia kolejny, nowy model – KR160. Nowy żuraw dostępny jest w dwóch wersjach udźwigu 5t i 8t. Zachowano ideę łatwego montażu i sprawnego transportu.

Podobnie jak poprzedni żuraw wieżowy polskiego producenta, nowy model oferuje różne opcje posadowienia. KR160 posiada aż 8 różnych długości wysięgnika od 23 do 60 m.

Nowy żuraw KR160 wyposażony jest, podobnie jak wcześniejszy model, w nowoczesną, komfortową, kabinę. Przestronna i ergonomicznie zaprojektowana zapewnia operatorowi bardzo duży komfort. Panel z 7 calowym ekranem dotykowym udostępnia wszystkie istotne dane, instrukcję obsługi oraz krok po kroku prowadzi operatora przez funkcje codziennych kontroli sprawności żurawia. Specjalne szyby atermiczne odbijają promienie słoneczne, ograniczając nagrzewanie się wnętrza kabiny. W standardzie jest również klimatyzacja oraz wydajne ogrzewanie, dodatkowy nawiew na szybę, wycieraczki, oświetlenie, gniazdka, rolety, dodatkowe krzesełko dla serwisanta oraz szuflada z narzędziami. Nowoczesny fotel umożliwia ustawienie wygodnej pozycji pracy.

Model KR90-5 został bardzo dobrze przyjęty i cieszy się sporym zainteresowaniem. Aktualnie pracuje na wielu budowach, zarówno na południu jak i na północy kraju.

Już prawie rok na polskich budowach sprawdza się pierwszy polski żuraw KR90-5. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że spełniliśmy oczekiwania użytkowników. Polski żuraw pracuje bezawaryjnie, operatorzy i monterzy są zadowoleni z naszych technicznych rozwiązań i jakości żurawia, mówi Jacek Krupinski, współwłaściciel firmy Krupinski Cranes i główny konstruktor.

Nowe żurawie wieżowe KR160-5 i KR160-8 są odpowiedzią na konkretne zapotrzebowanie z rynku. Po sprawdzeniu w praktyce naszego pierwszego żurawia KR90-5, wielu naszych klientów chce inwestować dalej w większe żurawie, dodaje Jacek Krupiński.

KR160-5 jest obecnie jednym z najnowocześniejszych żurawi wieżowych, był konstruowany z uwzględnieniem życzeń i idei przekazanych przez polskich użytkowników tego sprzętu. Urządzenie budzi również żywe zainteresowanie poza granicami kraju. Nasz fokus nie zamyka się na polskim rynku, mamy już bardzo konkretne zapytania eksportowe i będziemy od połowy 2020 ekspandować w Europie, podsumowuje Krupiński.

Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta - firmy Krupiński Cranes.

Pozostałe aktualności

Nie tylko resurs!

Nie tylko resurs!

Przed dwoma laty przepisy dotyczące UTB wprowadziły resurs oraz wiele uproszczeń i udogodnień dla eksploatujących! Oceń zmiany! Wraz z...

Żródło: redakcja dzwignice.info

Wózki podnośnikowe HAK w procesach technologicznych

Wózki podnośnikowe HAK w procesach technologicznych

Firma Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty szeroką gamę wózków podnośnikowych mobilnych. Urządzenia wspomagają transport...

Żródło: Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o.

CTE TRACCESS 160 – podnośnik nowej generacji

CTE TRACCESS 160 – podnośnik nowej generacji

Gama podnośników CTE montowanych na samochodach ciężarowych została wzbogacona o nowy model gąsienicowy. CTE TRACCESS 160 wyznacza nowe standardy...

Żródło: CTE (Europa)

wszystkie aktualności

BLOG