×
Aktualności

Konecranes wprowadza system ARTG w wersji 2.0

Podczas specjalnego spotkania klientów w Rotterdamie, w Holandii, firma Konecranes przedstawiła kolejną ewolucję systemu automatycznej suwnicy bramowej na kołach ogumionych ARTG (ang. Automated Rubber Tired Gantry) w wersji 2.0. System można zmodernizować w większości terminali kontenerowych typu brownfield (inwestycji realizowanych poprzez wykorzystanie istniejących obiektów infrastruktury przemysłowej). Jest dostosowany do większości obszarów składowania. Dzięki zdalnemu nadzorowi, obsługa samochodów ciężarowych została automatyzowana.

W 2013 r. Konecranes jako pierwsza firma na świecie wprowadziła system automatycznej suwnicy bramowej na kołach ogumionych – ARTG, na szeroką skalę komercyjną. Wielu operatorów terminali kontenerowych korzysta obecnie z tego systemu. Niedawno PT Prima Terminal Petikemas, spółka zależna państwowego operatora portowego PT Pelabuhan Indonesia I (Persero), podpisała umowę z Konecranes na dostawę systemu ARTG.

System ARTG firmy Konecranes w wersji 2.0 oferuje nowe korzyści dla operatorów terminali kontenerowych wykorzystujących suwnice RTG. Najważniejszym z nich jest to, w jaki sposób można go doposażyć w większości terminali kontenerowych pracujących w istniejącej już infrastrukturze. Pasuje on do większości obszarów składowania, ponieważ bardzo efektywnie wykorzystuje przestrzeń. Koncepcja obsługi ciężarówek jest wszechstronna - jest zautomatyzowana, dzięki zdalnemu nadzorowi. Jedna osoba nadzorująca może jednocześnie obsługiwać maksymalnie pięć ARTG.

Ponadto system ARTG w wersji 2.0 jest wyposażony w najnowszą technologię komunikacji bezprzewodowej: sygnały sterujące i sygnały wideo są teraz bezprzewodowe. Oznacza to, że urządzenia ARTG mogą być napędzane silnikiem wysokoprężnym, nie ma potrzeby stosowania bębnów kablowych i światłowodów.

System Konecranes ARTG w wersji 2.0 stanie się narzędziem napędzającym ewolucję terminali kontenerowych opartych na RTG do w pełni zautomatyzowanej obsługi.

Galeria

Pozostałe aktualności

UDT coraz bliżej klienta

UDT coraz bliżej klienta

UDT wprowadził kolejne ułatwienie dla użytkowników portalu eUDT. Otrzymywanie decyzji i protokołów jest teraz możliwe w formie dokumentu...

Żródło: UDT