×
Aktualności

Manitowoc wprowadza na rynek żuraw terenowy Grove GMK6400-1

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Podczas targów CONEXPO 2020 Manitowoc zaprezentował dwa nowe żurawie terenowe Grove: GMK6400-1 o udźwigu 400 ton oraz GMK5250XL-1, o udźwigu 250 ton, który był już prezentowany w ubiegłym roku podczas targów bauma 2019. GMK6400-1 o udźwigu 400 ton jest przełomowym żurawiem nowo wprowadzanym na rynek.

Do prezentacji żurawia GMK6400-1 Manitowoc wykorzystał technologię VR pozwalającą ożywić najdrobniejsze szczegóły żurawia oglądane przez użytkownika pod różnymi kątami w krótkich odstępach czasu.

GMK6400-1 ustanawia nowe standardy w coraz bardziej konkurencyjnej klasie 400 t - 450 t, przewyższając konkurencję w każdej kategorii. Podąża śladami swojego poprzednika, GMK6400, ale ma dodatkowy zasięg, co pozwala mu na wykonywanie zadań, które zwykle wymagają zastosowania żurawia siedmioosiowego (a nawet ośmiosiowego). Zapewnia to wyraźną przewagę konkurencyjną i zapewnia klientom szybszy zwrot z inwestycji.

Zmodernizowaliśmy ten żuraw, aby wykorzystywał wszystkie najnowsze osiągnięcia technologiczne, w tym nasz system sterowania żurawiem (CCS) i system zmiennej podpory MAXbase, które zwiększają udźwig na głównym wysięgniku, mówi Andreas Cremer, wiceprezes ds. zarządzania produktami dla żurawi terenowych w Manitowoc. Co więcej, jego łatwa i szybka konfiguracja pozwala wykonać więcej zadań w ciągu jednego dnia. Żuraw jest naszą pierwszą wirtualną premierą, a dzięki technologii VR odwiedzający mogą poczuć, co potrafi ta nowa maszyna.

Osprzęt zwiększający wydajność MegaWingLift jest dostępny jako opcja dla GMK6400-1, a dodatek do samodzielnego montażu może przygotować w mniej niż 20 minut, bez potrzeby korzystania z żurawia pomocniczego. Ten osprzęt zwiększa udźwig do 70% i sprawia, że żuraw doskonale nadaje się do takich zastosowań, jak budowa mostów, farm wiatrowych lub montaże żurawi wieżowych. Może okazać się również przydatny w budownictwie ogólnym, w zakładach petrochemicznych lub przemysłowych.

GMK6400-1 ma maksymalny udźwig 400 t i wysięgnik główny o długości 60 m. Po wyposażeniu w pełny zestaw wysięgnika może osiągnąć maksymalną wysokość wierzchołka wynoszącą 136 m. Pomimo wiodącej w swojej klasie wydajności, GMK6400-1 może pochwalić się kompaktową obudową, o długości 17,5 m i zwisem wysięgnika wynoszącym 1,8 m. Wysięgnik wyposażony jest również w opcję MAXbase, co zapewnia większą elastyczność w pozycjonowaniu na miejscu.

Podobnie jak w przypadku GMK6400, nowa jednostka ma pojedynczy silnik, chociaż układ hydrauliczny jest ulepszony. Dzięki hydraulice Linde w nadwoziu występuje większy przepływ oleju, co z kolei zapewnia wyższe prędkości robocze. Nowy silnik spełnia najnowsze wymagania norm emisji spalin Tier 4 i EUROMOT 5. Ruch zarówno na drodze, jak i poza nią odbywa się w sposób płynny, dzięki najlepszemu w swojej klasie układowi napędowemu, który obejmuje układ zawieszenia Megatrak i napęd hydrostatycznego pozycjonowania na miejscu pracy Megadrive.

W przeciwieństwie do GMK6400, żuraw GMK6400-1 jest wyposażony w System Sterowania Manitowoc CCS, w tym tryb konfiguracji wysięgnika, natomiast operatorzy będą cieszyć się najnowszą kabiną GMK z większą przestrzenią i lepszą widocznością.

 

Żuraw Grove GMK5250XL-1

Model GMK5250XL-1, znany już w Europie, po raz pierwszy został zaprezentowany na rynku Amerykańskim. Dzięki wysięgnikowi o wysokości 787,5 m żuraw o udźwigu 250 ton oraz z wysięgnikiem o długości 78,5 metra (z najdłuższym wysięgnikiem głównym spośród wszystkich żurawi w tej kategorii) ustanawia nowy punkt odniesienia w klasie żurawi pięcioosiowych.

GMK5250XL-1 to ewolucja naszego GMK5250L, do którego dodaliśmy prawie 8,5 m wysięgnika dla większego zasięgu, dzięki czemu może on realizować więcej zadań, w tym wiele, które wcześniej wymagałyby żurawia sześcioosiowego, powiedział Cremer.

Pozostałe aktualności

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Żuraw GMK przekazany do firmy Szczurowski

Firma Usługi Dźwigowe Jerzy Szczurowski nabyła nowy żuraw samojezdny, marki Grove model GMK4100L-1, od Zeppelin Polska Sp. z o.o. To kolejne...

Żródło: Zeppelin Polska

wszystkie aktualności

BLOG