×
Aktualności

Nagroda IFOY 2019 dla wózka UniCarriers TX3

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

UniCarriers ponownie wygrał nagrodę IFOY za 3-kołowy wózek elektryczny z przeciwwagą TX3, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii Counter Balanced Truck podczas tegorocznej Międzynarodowej Nagrody Intralogistyki i Wózków Widłowych (IFOY). TX3 pokonał konkurencję podczas szeroko zakrojonych testów praktycznych.TX3 jest drugim wózkiem widłowym UniCarriers, który otrzymał tę prestiżową nagrodę.

Zoptymalizowana widoczność, doskonałe elektryczne sterowanie i wiele przemyślanych szczegółów – przewidywane wnioski testerów zostały potwierdzone przez jury ekspertów IFOY. Rada sędziów, złożona z doświadczonych dziennikarzy branżowych z całego świata, była całkowicie przekonana do wózka TX3 oraz jego funkcji gwarantujących ergonomiczną i bezpieczną pracę.

Jonas Tornerefelt, wiceprezes wykonawczy ds. Sprzedaży i Marketingu w UniCarriers Europe, przyjmując nagrodę podsumował: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz TX3 zrobił wrażenie na testerach i jury w IFOY. To kolejny dowód na to, że nasza koncentracja na ergonomii i bezpieczeństwie jest przekonująca na europejskim rynku wózków przemysłowych.

UniCarriers zdobył już nagrodę IFOY w 2015 roku dla obrotowego wózka widłowego TERGO URS. Hybryda wózka dla wąskich korytarzy i wózka tech-truck, dominowała w kategorii wyposażenie magazynowe.

 

Ergonomia i doskonała widoczność przekonały jury

Seria wózków TX3 obejmuje wózki z przeciwwagą o udźwigu od 1,25 do 2 ton i wysokości podnoszenia do 7 metrów. W marcu testerzy IFOY poddali wózek i jego konkurentów serii praktycznych testów, oceniając przede wszystkim innowacyjność pojazdów. Na szczególną uwagę zasługują ergonomiczne cechy TX3, przede wszystkim pływający podłokietnik z mini kierownicą wymuszający naturalną postawę. Zgodnie z wynikami testu może to mieć pozytywny wpływ na zdrowie operatorów podczas ciągłej pracy.

W kontekście bezpieczeństwa, testerzy zwrócili uwagę na unikalne na rynku okna w przednim panelu. Dzięki nim UniCarriers poprawia widoczność końcówki wideł i przednich narożników ładunku co pozwala na precyzyjne i bezpieczne przenoszenie towarów. Cała konstrukcja podwozia i masztu opiera się na koncepcji ProVision UniCarriers, która zapewnia panoramiczny widok (360°) podczas jazdy. Według testerów IFOY, TX3 jest również wygodny, bezpieczny i łatwy w obsłudze dzięki szczegółom, takim jak niski stopień wejścia i całkowicie elektryczny automatyczny hamulec. Wózek TX3 otrzymał już nagrodę Red Dot Design Award 2018 za szczególne połączenie wzornictwa i funkcjonalności. A dzięki IFOY Award 2019 kontynuuje historię sukcesu.

Pozostałe aktualności

Liebherr otwiera nową filię w porcie w Hamburgu

Liebherr otwiera nową filię w porcie w Hamburgu

Liebherr-MCCtec Vertriebs- und Service GmbH inwestuje około 20 milionów euro w nową spółkę zależną w porcie w Hamburgu. Oficjalne przekazanie...

Żródło: Liebherr, Zakład w Nenzing

Porozumienie pomiędzy UDT a PIP

Porozumienie pomiędzy UDT a PIP

6. września  br. w siedzibie Urzędu Dozoru Technicznego zostało zawarte porozumienie pomiędzy Państwową Inspekcją Pracy i Urzędem Dozoru...

Żródło: UDT

Arena szklanych trendów

Arena szklanych trendów

Nie ma drugiego miejsca w Polsce prezentującego tak szeroką ofertę nowoczesnych maszyn, urządzeń i akcesoriów stosowanych w przemyśle szklarskim....

Żródło: MTP

wszystkie aktualności

BLOG