×
Aktualności

Nowa kabina żurawi samojezdnych Grove — większy komfort operatorów

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

W grudniu 2020 roku firma Manitowoc wprowadziła na rynek nowej generacji kabinę operatora w trzyosiowych żurawiach terenowych Grove. Po udanym wprowadzeniu jej w modelach GMK3050-3, GMK3060-2 i GMK3060L-1 producent zaoferował nową kabinę dla specjalnych cztero- i pięcioosiowych modeli żurawi GMK o udźwigu do 150 ton. Nowa kabina jest teraz dostępna dla żurawi terenowych Grove GMK4090-1, GMK4100L-2, GMK5150-1 i GMK5150L-1.

Nowa kabina żurawia ma nowoczesną konstrukcję, która spełnia najnowsze wymagania testów zderzeniowych w Europie i posiada homologację ECE R29-3. Operatorzy żurawi korzystają ze zwiększonej przestrzeni, podczas gdy ogólne kompaktowe wymiary żurawi terenowych pozostają niezmienione.

 

Przestronna kabina operatora do żurawia samojezdnego

Manitowoc zawarł wiele elementów wyposażenia wewnętrznego na szerokości 2,55 m. Praktyczne przegrody w desce rozdzielczej, między siedzeniami i zintegrowane z drzwiami pojazdu oferują dużo miejsca do przechowywania luźnych przedmiotów i dokumentów — nawet w formacie A4. Dodatkowy schowek zainstalowano pomiędzy fotelem kierowcy i pasażera.

Wnętrze nowej kabiny zostało wyposażone w uchwyty na napoje i porty USB, które umożliwiają ładowanie telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych. W standardzie wyposażenia znajduje się ergonomiczny fotel kierowcy z zawieszeniem pneumatycznym, podłokietnikami i podgrzewanym siedziskiem.

Operatorzy mogą z łatwością poruszać się między miejscem kierowcy i pasażera, ponieważ konsola środkowa nie dzieli nowej kabiny. Ogólnie rzecz biorąc, obszerny układ nowego środowiska pracy daje poczucie większej przestrzeni.

Komfort i ergonomia operatora były naszymi priorytetami przy opracowywaniu nowej generacji kabin Grove, więc zrozumienie codziennych potrzeb operatorów było kluczowe dla tego procesu. Operator musi czuć się komfortowo w każdym miejscu pracy, powiedział Andreas Cremer, Wiceprezes ds. Zarządzania Produktami w Manitowoc.

W ramach badania projektu na targach bauma 2019 wprowadziliśmy na rynek prototyp nowej generacji kabin Grove cab2020. Już wtedy opinie były bardzo pozytywne, ale mimo to skorzystaliśmy z okazji, aby porozmawiać bezpośrednio z klientami i operatorami oraz uwzględniliśmy ich uwagi, kontynuował.

 

System sterowania CCS ergonomicznie zintegrowany z kabiną

Operowanie żurawiem z użyciem systemu CCS (ang. Crane Control System) z pozycji siedzącej jest wygodne, a intuicyjny interfejs znacznie ułatwia pracę operatora. Za jego pomocą można wybrać najczęściej używane ustawienia, takie jak poziom podwozia, blokowanie osi, różne tryby jazdy. Ponieważ wszystkie wyświetlacze CCS oferują ten sam układ i nawigację w całej gamie modeli GMK, operatorzy mogą łatwo przesiadać się z jednego żurawia terenowego Grove na inny.

Kabina operatora nowej generacji nadaje żurawiom terenowym GMK4090-1, GMK4100L-2, GMK5150-1 i GMK5150L-1 bardzo nowoczesny wygląd i zapewnia większy komfort w miejscu pracy.

Pozostałe aktualności

Rozbudowa modułowego systemu Demag KBK

Rozbudowa modułowego systemu Demag KBK

Wraz z kilkoma innowacjami firma Demag rozszerza możliwości zastosowania i modyfikacji swojego uniwersalnego systemu lekkich suwnic KBK. Nacisk...

Żródło: Konecranes and Demag Sp. z o.o.

wszystkie aktualności

BLOG