×
Aktualności

Nowa seria dużych żurawi HMF

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Nowe żurawie HMF 7020 i HMF 9520 cechuje doskonały stosunek mocy do masy. Zostały zaprojektowane do wymagających zadań podnoszenia oraz prac montażowych. Są mocniejsze, bardziej precyzyjne oraz przyjazne dla użytkownika. 

Nowy system podnoszenia K z wychylnym wysięgnikiem pomocniczym Fly-Jib oferuje z dodatkową moc podnoszenia ze specjalnie dostosowanymi do optymalnego udźwigu wysięgnikami pomocniczymi.

Żurawie wykonane zostały ze stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, a wszystkie podzespoły są pokryte cynkowo-niklową lub cynkowo-żelazową powłoką. Wyjątkowo szeroki profil przedłużający ma zwiększoną wytrzymałość, a przedłużenia OK6, K6 i K7 wyposażone są w wewnętrzny cylinder zapewniający optymalną ochronę.

Nowy kolorowy wyświetlacz sprawia, że sterowanie żurawiem jest bardzo łatwe. Wyświetlacz pokazuje aktualny stan bezpieczeństwa, zużycia oraz innych czynników, wpływających na realizację zadań. Praca z wciągarką jest uproszczona, gdyż lina wysuwa się automatycznie w trakcie rozkładania i składania żurawia.

Przy pomocy przełącznika AutoSwitch można wybrać ustawienie CYBEL z 2LMB, aby wyłączyć EVS - system zostaje dezaktywowany, gdy belki stabilizacyjne są w pełni wysunięte, a podpory znajdują się na ziemi.

EVS to dynamiczny system bezpieczeństwa, który stale monitoruje stabilność pojazdu we wszystkich obszarach roboczych podczas pracy żurawia. EVS bierze pod uwagę obciążenie pojazdu, nachylenie gruntu, przechył pojazdu, moment obciążenia żurawia i jego prędkość roboczą. System zwiększa obszar pracy żurawia, obliczając poprawione współczynniki stabilności, na przykład obciążenie nadwozia ciężarówki i rozstaw podpór stabilizacyjnych.

Obydwa nowe modele dostępne są z systemem wysięgnika K lub OK. Modele wyposazone w wytrzymały system wysięgnika K są specjalnie zaprojektowane do pracy z wychylnym wysięgnikiem pomocniczym Fly-Jib w trudnych warunkach, w połączeniu np. z wciągnikiem o udźwigu 3,2 tony. Modele z systemem wysięgnika OK zostały zaprojektowane z myślą o bardzo ograniczonej przestrzeni i szczególnie długim zasięgu.

Nowe żurawie pokazane zostaną podczas targów IAA w Hanowerze we wrześniu.

Pozostałe aktualności

wszystkie aktualności

BLOG