×
Aktualności

Nowe obowiązki eksploatujących dźwigi – konferencja PSPD

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Konferencja pod hasłem Nowe obowiązki i możliwości dla właścicieli dźwigów osobowych w kontekście zmian w prawie oraz programu Dostępność Plus, której organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów, odbędzie się we Wrocławiu w dniu 9 października br.

Nowe rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 listopada 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego, które weszło w życie w grudniu ur. nakłada na eksploatujących szereg nowych obowiązków. Z kolei rządowy program Dostępność Plus stwarza możliwość pozyskania nowych źródeł finansowania dobudowy wind w już istniejących budynkach mieszkalnych.

Podczas wrocławskiego spotkania zostanie szczegółowo omówiona konieczność wdrożenia nowych rozwiązań przez właścicieli wind, w szczególności spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe, oraz nowe możliwości inwestycyjne.

Zgodnie z ustawą o dostępności, podpisaną w sierpniu br, urządy i instytucje publiczne zobowiązane są do likwidacji barier architektonicznych. Ustawa zakłada również powstanie Funduszu Dostępności, z którego finansowane będą urządzenia ułatwiające poruszanie się i komunikację osób z niepełnosprawnościami.

W trakcie konferencji przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest depozytariuszem środków Funduszu Dostępności, ustanowionego ustawą o dostępności przestawią możliwości finansowani usprawnień w budynkach.
Nie zabraknie również szczegółowych informacji dotyczących kwestii prawidłowej eksploatacji dźwigów w obszarze konserwacji i modernizacji.

Zgłoś się on-line na konferencję.

 

Pliki do pobrania

Pozostałe aktualności

Konecranes w pełni przejmuje MHE-Demag

Konecranes w pełni przejmuje MHE-Demag

Konecranes podpisał umowę nabycia 50% udziałów w MHE-Demag joint venture, którego właścicielem jest partner Jebsen & Jessen za kwotę około...

Żródło: Konecranes

Kolejny polski żuraw KR160 już w sprzedaży

Kolejny polski żuraw KR160 już w sprzedaży

Po rozpoczęciu seryjnej produkcji pierwszego polskiego żurawia wieżowego KR90-5, który swoją premierę miał rok temu, firma Krupinski Cranes...

Żródło: Krupinski Cranes

Nowe funkcje w aplikacji PALFINGER XR

Nowe funkcje w aplikacji PALFINGER XR

Aplikacja PALFINGER XR wykorzystuje najnowszą technologię rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, aby zapewnić zupełnie nowe doświadczenie w...

Żródło: Palfinger AG

wszystkie aktualności

BLOG