×
Aktualności

Nowe obowiązki eksploatujących dźwigi – konferencja PSPD

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Konferencja pod hasłem Nowe obowiązki i możliwości dla właścicieli dźwigów osobowych w kontekście zmian w prawie oraz programu Dostępność Plus, której organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Dźwigów, odbędzie się we Wrocławiu w dniu 9 października br.

Nowe rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 listopada 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego, które weszło w życie w grudniu ur. nakłada na eksploatujących szereg nowych obowiązków. Z kolei rządowy program Dostępność Plus stwarza możliwość pozyskania nowych źródeł finansowania dobudowy wind w już istniejących budynkach mieszkalnych.

Podczas wrocławskiego spotkania zostanie szczegółowo omówiona konieczność wdrożenia nowych rozwiązań przez właścicieli wind, w szczególności spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe, oraz nowe możliwości inwestycyjne.

Zgodnie z ustawą o dostępności, podpisaną w sierpniu br, urządy i instytucje publiczne zobowiązane są do likwidacji barier architektonicznych. Ustawa zakłada również powstanie Funduszu Dostępności, z którego finansowane będą urządzenia ułatwiające poruszanie się i komunikację osób z niepełnosprawnościami.

W trakcie konferencji przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest depozytariuszem środków Funduszu Dostępności, ustanowionego ustawą o dostępności przestawią możliwości finansowani usprawnień w budynkach.
Nie zabraknie również szczegółowych informacji dotyczących kwestii prawidłowej eksploatacji dźwigów w obszarze konserwacji i modernizacji.

Zgłoś się on-line na konferencję.

 

Pliki do pobrania

Pozostałe aktualności

Mini żuraw Jekko SPX650

Mini żuraw Jekko SPX650

Pod koniec lipca, podczas transmisji na żywo, firma Jekko zaprezentowała najnowszy model w ofercie – zapowiadany kilka tygodni temu mini żuraw...

Żródło: Jekko

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

RIWAL otwiera kolejne Centrum Szkoleniowe IPAF

Firma RIWAL – międzynarodowy lider w dziedzinie wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych oraz szkoleń dla operatorów,...

Żródło: Riwal Poland

wszystkie aktualności

BLOG