×
Aktualności

Nowe wciągarki żurawi wieżowych Potain

Manitowoc wypuścił na rynek nową gamę wciągarek HPL (ang. High Performance Lifting) dla żurawi wieżowych Potain. Wciągarki zapewniają niespotykany do tej pory w branży poziom prędkości, sterowania i wydajności. Dzięki nowatorskiej konstrukcji i najnowocześniejszej technologii sterowania częstotliwościami, wciągarki oferują zoptymalizowane zużycie energii w połączeniu z większym wyborem prędkości podnoszenia.

Wciągarki HPL cechują się znacznie zwiększoną produktywnością, jako że prędkości podnoszenia są do dwóch razy większe niż w starszym modelu wciągarki 75 LVF. Z drugiej strony ulepszone zostało sterownie dzięki mikro prędkościom, które są dwa razy mniejsze niż w modelu 75 LVF. Cechy te, w połączeniu z nowym sterowaniem hamulca silnika i nową konstrukcją, która ułatwia prace konserwacyjne, oznaczają że wciągarki HPL nie tylko przyspieszają czas budowy, ale również poprawiają ogólny komfort podnoszenia oraz jakość i precyzję pozycjonowania ładunków.

Zwiększona wydajność zapewnia optymalizację kosztów operacyjnych, ponieważ zmniejsza zużycie energii i ułatwia konserwację. Dodatkowo, dzięki funkcji Power Control, możliwe jest ograniczenie maksymalnej mocy elektrycznej wymaganej do obsługi żurawia bez wpływu na prędkości pracy z małym obciążeniem lub bez obciążenia.

Modele nowej serii wciągarek to: 75 HPL 25, 75 HPL 30, 75 HPL 35 oraz 75 HPL 40. Długości liny wahają się od 539 do 956 metrów i mogą być używane z szeroką gamą żurawi Potain, w tym z najnowszymi modelami z poziomym wysięgnikiem oraz z wysięgnikiem wychylnym firmy. Kompatybilne modele żurawi to: MDT 349 L16, MDT 389 L16, MR 295 H16, MR 225A, MDT 249 J12 oraz MDT 269 J10.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Podnośniki samojezdne ATN w grupie Fassi

Podnośniki samojezdne ATN w grupie Fassi

Grupa Fassi, poprzez swoją francuską spółkę holdingową, która jest już właścicielem Fassi France i Marrel, przejęła ATN, wiodącego producenta...

Żródło: Fassi Gru S.p.A.

Następca popularnego żurawia Grove GMK3060

Następca popularnego żurawia Grove GMK3060

Manitowoc Cranes pokaże zmodernizowany trójosiowy żuraw terenowy Grove GMK3060 podczas targów bauma 2019 w Monachium. Nowy GMK3060L bazuje na...

Żródło: Manitowoc Cranes