×
Aktualności

Nowe wciągarki żurawi wieżowych Potain

Manitowoc wypuścił na rynek nową gamę wciągarek HPL (ang. High Performance Lifting) dla żurawi wieżowych Potain. Wciągarki zapewniają niespotykany do tej pory w branży poziom prędkości, sterowania i wydajności. Dzięki nowatorskiej konstrukcji i najnowocześniejszej technologii sterowania częstotliwościami, wciągarki oferują zoptymalizowane zużycie energii w połączeniu z większym wyborem prędkości podnoszenia.

Wciągarki HPL cechują się znacznie zwiększoną produktywnością, jako że prędkości podnoszenia są do dwóch razy większe niż w starszym modelu wciągarki 75 LVF. Z drugiej strony ulepszone zostało sterownie dzięki mikro prędkościom, które są dwa razy mniejsze niż w modelu 75 LVF. Cechy te, w połączeniu z nowym sterowaniem hamulca silnika i nową konstrukcją, która ułatwia prace konserwacyjne, oznaczają że wciągarki HPL nie tylko przyspieszają czas budowy, ale również poprawiają ogólny komfort podnoszenia oraz jakość i precyzję pozycjonowania ładunków.

Zwiększona wydajność zapewnia optymalizację kosztów operacyjnych, ponieważ zmniejsza zużycie energii i ułatwia konserwację. Dodatkowo, dzięki funkcji Power Control, możliwe jest ograniczenie maksymalnej mocy elektrycznej wymaganej do obsługi żurawia bez wpływu na prędkości pracy z małym obciążeniem lub bez obciążenia.

Modele nowej serii wciągarek to: 75 HPL 25, 75 HPL 30, 75 HPL 35 oraz 75 HPL 40. Długości liny wahają się od 539 do 956 metrów i mogą być używane z szeroką gamą żurawi Potain, w tym z najnowszymi modelami z poziomym wysięgnikiem oraz z wysięgnikiem wychylnym firmy. Kompatybilne modele żurawi to: MDT 349 L16, MDT 389 L16, MR 295 H16, MR 225A, MDT 249 J12 oraz MDT 269 J10.

 

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing