×
Aktualności

Nowe wózki Linde dla wąskich korytarzy

Nowe wózki paletowe i sztaplujące Linde Material Handling są wyjątkowo wąskie, zarówno jako modele dla pieszych, jak i w wersji ze składaną platformą dla operatora. Poza kompaktową budową, nowe wózki przemysłowe przekonują ulepszoną widocznością ładunku oraz większym komfortem użytkownika i szeroką gamą akcesoriów.

Przestrzeń to ograniczony zasób w logistyce. Niezależnie od tego, czy w trakcie załadunku i rozładunku wózków, czy przechowywania i wyszukiwania palet - ciasne pomieszczenia i wąskie przejścia utrudniają obsługę materiałów i zwiększają ryzyko wypadków lub uszkodzeń. Im bardziej kompaktowy sprzęt, tym łatwiej można nim manewrować. Tylko personel codziennie przesyłający towary w wąskich przestrzeniach ładunkowych jest tego świadomy, mówi Toufik Oussou, Product Manager Wózków Magazynowych w Linde Material Handling.

Przy szerokości podwozia wynoszącej zaledwie 720 milimetrów nowe modele Linde zostały zaprojektowane tak, aby były węższe niż europalety - w rezultacie można nimi łatwo manewrować nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Dzięki temu praca jest łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej wydajna. Ponadto zwiększona liczba różnych wersji i opcji wyposażenia również przyczynia się do większej wydajności. Kierownik produktu Linde, Oussou powiedział: Nasza bogata oferta akcesoriów umożliwia naszym klientom precyzyjne dostosowanie wózków przemysłowych do konkretnych zastosowań w firmie.

Główne obszary zastosowań nowych wózków paletowych Linde T25 i T30 o udźwigu od 2,5 do 3 ton to krótkie i średnie przewozy towarów. Wiele różnych układów hamulcowych i bezpieczeństwa, a także dodatkowe wyłączniki awaryjne, chronią operatora przed urazami. Sprawdzoną funkcją jest długi dyszel w wersji dla pieszych; jest on zamontowany nisko na podwoziu, zapewniając w ten sposób bezpieczną odległość między pojazdem a operatorem. Wszystkie dźwignie sterujące są umieszczone w ergonomicznej głowicy dyszla i można je obsługiwać zarówno palcami prawej, jak i lewej reki. Przejrzysty wyświetlacz pokazuje wszystkie istotne informacje o stanie pojazdu.

Wyposażenie opcjonalne obejmuje przycisk prędkości pełzania, oparcia różnych rozmiarów, system zarządzania flotą Linde connect z kontrolą dostępu, rejestracją i eskalacją wstrząsów, a także analizę użytkowania i sprawdzony Linde BlueSpot, który wyświetla niebieską kropkę na ziemia za pomocą diod LED, a tym samym ostrzega o zbliżającym się pojeździe.

Nowe wózki sztaplujące są również przeznaczone do użytku w ograniczonych przestrzeniach, takich jak załadunek/rozładunek wewnątrz ciężarówek. Mogą jednocześnie transportować dwie palety oraz można je wykorzystać do składowania i odbierania palet, przy czym maksymalny udźwig głównego i początkowego uniesienia wynosi jedną tonę. Aby zapewnić bezpieczny transport dwóch palet jednocześnie, zoptymalizowano widoczność przez maszt podnośnika. Ulepszony system Zarządzania Prędkością Linde (ang. Linde Speed Management) dla wózka Linde D10 AP zwiększa jego osiągi, optymalizując prędkość jazdy w zależności od obciążenia na głównym podnośniku.

Modele AP T20, T25 AP i D10 AP przeznaczone są do pokonywania dłuższych odległości. Wyposażone są w składaną platformę operatora i boczne osłony, które bezpiecznie utrzymują operatora w konturze pojazdu. Platforma wraz z dyszlem i osłonami tworzy jednostkę, która jest całkowicie odłączona od podwozia. W pełni podwieszony przedział operatora utrzymuje wstrząsy i wibracje spowodowane nierównymi powierzchniami z dala od ciała, co zapobiega zaburzeniom mięśniowo-szkieletowym. Jednocześnie innowacyjne modułowe kółka rolkowe zapewniają wysoką stabilność i przyczepność.

Mocne silniki elektryczne o mocy odpowiednio 1,5 kW i 2,3 kW zapewniają wymaganą moc dla wózków przemysłowych, które w stanie załadowanym mogą osiągać prędkości do 10 km / h. Jako źródła energii dostępne są akumulatory litowo-jonowe i kwasowo-ołowiowe.

Galeria

Pozostałe aktualności