×
Aktualności

Nowy model RUTHMANN ECOLINE 230 - imponujące możliwości w wydaniu niskobudżetowym

RUTHMANN zaprezentował swój najnowszy produkt – podnośnik ECOLINE 230, przeznaczony do montażu na ciężarówkach, ze sztywnym układem teleskopowym. Stosunek ceny do wydajności nie ma sobie równych. Podnośnik oferuje 23-metrową wysokość roboczą i ogromny wysięg boczny do 17 metrów. Podobnie jak wiele innych innowacji RUTHMANN, również i ten podest roboczy może być montowany na różnych podwoziach w kategorii 3,5 t.

Platformy robocze na ciężarówkach 3,5-t zyskują coraz większą popularność. Aby w pełni spełnić życzenia klientów, RUTHMANN dostosował swoją nową ECOLINE 230 do projektu serii premium - STEIGER.

ECOLINE 230, ze względu na swoje kompaktowe wymiary, może bez trudu wykonywać zadania w ciasnych obszarach miejskich. Nowy model ma zaledwie 7,77 metra długości i niecałe 3 metry wysokości. Wysokość robocza ECOLINE 230 wynosi 23 metry, a udźwig kosza - 250 kilogramów. Przy obciążeniu kosza 100 kilogramów urządzenie może osiągnąć wysięg boczny 16,9 metra.

Uzyskanie tak dużej wydajności było możliwe tylko dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej konstrukcji produktu i technologii materiałowej. Właśnie dlatego RUTHMANN skupił się na cechach inżynieryjnych swoich produktów premium w całym procesie rozwoju. Teleskopowy system wysięgnika ECOLINE 230 wykonany jest z wysokowytrzymałej, drobnoziarnistej stali, a każda z sekcji jest wielokrotnie zaginana, zapewniając tym samym znaczne korzyści w zakresie masy i stabilności.
Kolejną zaletą ECOLINE 230 jest wygodny dostęp do kosza roboczego z ziemi, dzięki bezpiecznym stopniom z boku platformy.

Operatorzy skorzystają również z modyfikacji technologii sterowania. Po raz pierwszy sprzęt RUTHMANN COCKPIT (panel sterowania w modelach serii STEIGER) jest również wykorzystywany na platformie roboczej serii ECOLINE. Identyczne elementy sterujące są dużym ułatwieniem dla operatorów podestów serii STEIGER i ECOLINE 230.

Nowoczesna technologia RUTHMANN znajduje odzwierciedlenie również w hydraulicznym obrocie kosza o kąt 2 x 90 °, lampkach kontrolnych zapewniających dokładną / bezpieczną procedurę stabilizacji oraz warianty podparcia.

Pomimo iż podnośnik ECOLINE 230 posiada wiele cech charakterystycznych dla urządzeń klasy premium, jego cena pozostaje bardzo rozsądna. Nowy model doskonale nadaje się do szerokiego zakresu zadań (jak np. pielęgnacja drzew, czyszczenie elewacji budynków itp.), dzięki czemu idealnie nadaje się do wypożyczalni sprzętu i dla bezpośrednich wykonawców. Wysoka wydajność oznacza wyższe dochody z najmu i szerszą gamę możliwych zastosowań. Koszty nabycia i eksploatacji są niskie.

Inne zalety nowego modelu ECOLINE 230 obejmują jego liczne cechy techniczne, takie jak opatentowany system stabilizacji EASY-Stabilizing-System, stanowiący standardowe wyposażenie w serii oraz opcjonalny Secondary Guarding System.

System EASY-Stabilizing wspomaga stabilizację urządzenia. Aktywując tylko jedną dźwignię, tylny wspornik jest równomiernie wysunięty, aby zrównoważyć podłużne nachylenie pojazdu. Następnie uruchamia się drugą dźwignię, aby wypoziomować pojazd poprzecznie.

System Secondary Guarding ma na celu zapobieganie poważnym urazom w miejscu pracy (np. zmiażdżeniu). Gumowy czujnik nacisku z przodu pulpitu sterowniczego stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Aktywowany (poprzez przyłożenie nacisku) natychmiast zatrzymuje wszystkie ruchy robocze platformy i automatycznie przesuwa się w przeciwnym kierunku niż poprzednie ruchy. Jeżeli nacisk na pasku czujnika będzie kontynuowany, co może oznaczać że operator został uwięziony, rozlegnie się ostrzegawczy alarm dźwiękowy.

W celu uwolnienia uwięzionej osoby, wszystkie ruchy można wykonywać przy zmniejszonej prędkości.

RUTHMANN oferuje również najlepszą obsługę posprzedażną w branży. Kompleksowa sieć centrów usług i warsztatów mobilnych nie ma sobie równych w sektorze urządzeń niskobudżetowych. Części zamienne są przechowywane w centralnym magazynie firmy RUTHMANN GmbH & Co. KG w Niemczech (Gescher-Hochmoor).

Nowy produkt będzie dostępny w Polsce w sieci sprzedaży firmy Windex. 

Galeria

Pozostałe aktualności

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli rozbudowuje sieć sprzedaży na polskim rynku

Baoli, funkcjonujący na światowym rynku od 2003 r. producent wózków widłowych z chińskim rodowodem, na dobre rozpoczął ekspansję na europejskie...

Żródło: Baoli Polska, More&More Marketing