×
Aktualności

Nowy wózek paletowy Yale serii MPX – ergonomiczny i zwrotny

Prześlij nam swój news
Zobacz galerię zdjęć

Wygoda operatorów podczas pracy ma niebagatelny wpływ na utrzymanie wysokiego poziomu produktywności. Maszyna powinna pracować w doskonałej harmonii z operatorem, wymagając minimalnego wysiłku przy wykonywaniu zadania. Nowe wózki paletowe z platformą serii MPX firmy Yale uosabiają tę filozofię, oferując imponującą ergonomię i wyjątkową zwrotność.

Platformowe wózki paletowe Yale MP20-30X zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach operatora podczas poziomego transportu ładunków, wyjaśnił Gianbattista Scaramuzza, Starszy Kierownik ds. Strategii Produktu w dziale Produktów Magazynowych w Yale. Nawet w najbardziej zatłoczonych miejscach nowe niskopodwoziowe wózki mogą pracować bez wysiłku. Dla firm, które chcą zmniejszyć zmęczenie operatora i zwiększyć produktywność, wózki serii MPX są idealnym uzupełnieniem floty.

Wózki widłowe Yale MP20-30X są idealne do operacji o średniej i dużej intensywności. Mogą być używane do załadunku i rozładunku przyczep, pracy w dokach, kompletacji zamówień i przeładunku.

Głowica dyszla wózków paletowych Yale serii MPX ma ergonomicznie ukształtowany uchwyt, wyposażony w osłonę dłoni i automatycznie powraca do pozycji pionowej po zwolnieniu przez operatora. Duże przyciski motylkowe zostały zaprojektowane tak, aby wspierać naturalny ruch kciuka, a wszystkie elementy deski rozdzielczej są łatwo dostępne.

Wózki MPX oferują wybór trybu pracy, który można dostosować do różnych umiejętności operatorów.

 

Wózki Yale MPX – wygoda w każdej pozycji pracy

Wózki paletowe Yale są dostępne w trzech konfiguracjach. Seria MPX jest dostępna ze składaną platformą i bocznymi ramionami do podparcia. Istnieją również dwie opcje stałej platformy: jedna ze stałą tylną chroniącą operatora i druga ze stałą osłoną boczną. Aby sprostać potrzebom określonych zastosowań, w wózkach ze stałą osłoną boczną można zainstalować czujnik nożny, który pozwoli na prowadzenie wózka wyłącznie z operatorem na pokładzie.

Platforma operatora w nowych wózkach Yale serii MP20-30X została zaprojektowana dla wielu wygodnych pozycji za kierownicą, podczas gdy gumowa mata podłogowa zapewnia dodatkową przyczepność podczas transportu, wyjaśnił Scaramuzza.

Wózki widłowe serii MPX wyposażone są w szereg nowych funkcji, które umożliwiają operatorom płynne i wydajne przemieszczanie ładunków. Nowa, solidna konstrukcja składanych ramion bocznych zapewnia stabilność i bezpieczeństwo, gdy wózek jest w ruchu, jednocześnie zmniejszając koszty konserwacji i zwiększając produktywność.

Oprócz możliwości pracy w ciasnych przestrzeniach, wózki serii MPX mogą przenosić ładunki na duże odległości i oferują szeroki zakres udźwigu od 2 do 3 ton. Nowa konstrukcja wideł jest dostępna w różnych długościach, a klienci mogą również wybierać spośród dwóch wysokości wideł, w zależności od ich specyficznych potrzeb. Opcja wydłużonych wideł pozwala wózkom MP20-30X na transport do dwóch palet lub trzech euro palet poprzecznie w trakcie jednego przejazdu.

Wózki oferują wybór zasilania, które najlepiej odpowiada potrzebom operacji. Dla wózków MP20-30X dostępne są akumulatory kwasowo-ołowiowe i litowo-jonowe. Jego trwała konstrukcja w połączeniu z niskim zużyciem energii pomaga kontrolować bieżące koszty eksploatacji.

 

Innowacyjne opcje ułatwiają dostosowanie wózków paletowych Yale do specyfiki operacji

Seria wózków widłowych MPX może być dostosowana do aplikacji za pomocą licznych opcji. Funkcja inteligentnego podnoszenia może podnieść ładunki i rozpocząć transport palet, zanim ramiona ładunkowe osiągną maksymalne podniesienie, eliminując potrzebę ciągłego przytrzymywania przycisku przez operatora.

Rumpel z regulacją wysokości nadaje się do szerokiego zakresu operacji. Dostosowując jego pozycję operatorzy mogą skonfigurować wózek do wygodnej dla siebie pozycji pracy.

Pakiet świateł roboczych w serii Yale MPX oświetla obszar ładunkowy w środowiskach o słabym oświetleniu. Rozwiązanie do chłodni pozwala wózkom pracować w temperaturach do -30 ° C bez żadnego wpływu na ich wydajność.

Firma Yale ciężko pracowała, aby zidentyfikować funkcje, dzięki którym możemy zaoferować operatorowi wygodę i łatwość obsługi, aby pomóc mu osiągnąć jak największą wydajność podczas zmiany w ruchliwym środowisku. MP20-30X osiągnie to i będzie atutem dla każdej operacji magazynowej, podsumował Scaramuzza.

Pozostałe aktualności

Nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero

Nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero

AC160L-12 - AC200L-12 120V to nowa seria elektrycznych wózków widłowych Raniero. Pojazdy przeznaczone są dla papierni, terminali portowych, hut,...

Żródło: Lampocar ​​S.r.l. - Raniero Forklifts

Grupa KION – dobry start w rok 2021

Grupa KION – dobry start w rok 2021

KION GROUP AG kontynuuje ożywienie z poprzedniego kwartału i z impetem wkracza w 2021 r. Pomimo ryzyka związanego ze zmianami na rynkach...

Żródło: Grupa KION

wszystkie aktualności

BLOG